Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lipca 2012, 11:31

autor: Hed

Phantasy Star Online 2 trafi do Europy na początku 2013 roku

Na początku 2013 roku dostaniemy zachodnią wersję Phantasy Star Online 2, nowej gry MMO od firmy Sega. Wydawca zapewnia, że produkcja spodoba się fanom gatunku, którzy liczą na szybką akcję, wciągająca fabułę i nowe pomysły.

Phantasy Star Online 2 trafi do Europy na początku 2013 roku  - ilustracja #1
Phantasy Star Online 2.

Phantasy Star Online 2 wystartuje w Europie i Ameryce na początku 2013 roku - ogłosiła firma SEGA. W ostatnich miesiącach produkcja była testowana w Japonii i zadebiutowała w ubiegłym tygodniu. Kontynuacja Phantasy Star Online to dynamiczna pecetowa gra akcji MMO w systemie free-to-play. Wydawca obiecuje, że dostaniemy godnego następcę pierwowzoru, który został wydany na konsoli Dreamcast w 2000 roku.

Phantasy Star Online 2 to gra MMO różniąca się od tego, do czego przywykliśmy w World of Warcraft. Produkcja jest utrzymana w stylu Vindictus, czy Rusty Hearts, a więc stawia na mniej otwarte, ale za to wypełnione akcją lokacje. Sega obiecuje, że otrzymamy świetną walkę oraz elastyczny system rozwoju postaci. Wszystko to będzie przy okazji łatwe do opanowania, więc nie powinno odstraszać osób, które zwykle unikają MMO.

Phantasy Star Online 2 trafi do Europy na początku 2013 roku  - ilustracja #2

W samej grze wcielimy się w reprezentanta jednej z trzech ras (w tym futurystycznych robotów CAST), aby przemierzać podziemia i wykonywać zadania. Co ciekawe, drugi Phantasy Star Online generuje część lokacji w sposób losowy. Celem dla producentów jest zaskakiwanie graczy i wciągnięcie ich w przygodę. Czy to się uda? Przekonamy się pewnie za kilka lub kilkanaście miesięcy – na pewno warto jednak zapamiętać ten tytuł.

Teoretycznie w Phantasy Star Online 2 można zagrać już teraz, ponieważ japońska wersja gry nie jest zablokowana regionalnie w żaden sposób. Żeby to zrobić trzeba jednak zarejestrować się na japońskojęzycznej stronie (sama produkcja także jest w tym języku).

  1. Japońska strona Phantasy Star Online 2