Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 marca 2017, 14:15

autor: Draug

Wieści ze świata (Quake Champions, Thimbleweed Park, Diablo III) 31/3/2017

Dziś piszemy o terminie rozpoczęcia zamkniętych beta-testów gry Quake Champions, premierze przygodówki Thimbleweed Park oraz o dzisiejszym starcie dziesiątego sezonu rankingowego w Diablo III (na PC i konsolach). Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Quake Champions – zamknięte beta-testy ruszą 6 kwietnia

Firma Bethesda Softworks i studio id Software ogłosiły, że 6 kwietnia ruszą zamknięte beta-testy strzelanki Quake Champions, które zostały zapowiedziane kilka tygodni temu. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, możecie zgłosić chęć udziału w rozgrywkach tutaj. Pula graczy zaproszonych do testów będzie stopniowo powiększana, więc nie martwcie się, jeśli nie dostaniecie szansy zagrania już za tydzień – Wasza kolej może nadejść nieco później.

Przy okazji zaprezentowano (na poniższym zwiastunie) kolejnego czempiona, który będzie dostępny w wersji beta. Anarki to „punk transhumanista”, który porusza się przy użyciu lewitującej deski, pozwalającej mu w większym stopniu kontrolować swój ruch w powietrzu. Ponadto potrafi on samemu przywracać sobie punkty życia, bez konieczności zbierania apteczek.

Premiera Thimbleweed Park – klasycznej przygodówki od Rona Gilberta

Zgodnie z zapowiedzią, na PC i XOne zadebiutowała gra Thimbleweed Park – najklasyczniejsza z klasycznych przygodówek point-and-click, opracowana przez Rona Gilberta i Gary’ego Winnicka, czyli ludzi odpowiedzialnych za klasykę gatunku powstałą pod szyldem LucasArts (np. Maniac Mansion i The Secret of Monkey Island). Akcja toczy się w tytułowym miasteczku, gdzie pięcioro pozornie niezwiązanych ze sobą grywalnych bohaterów bierze udział w zakręconej historii, z mroczną tajemnicą do odkrycia i toną absurdalnego humoru. Grę możecie nabyć na Steamie za 19,99 euro (ok. 84 zł), na GOG.com za 86,19 zł lub – w wersji na Xboksa One – w Microsoft Store za 19,99 dolarów, czyli ok. 79 zł (na tę chwilę nie ma jej jeszcze w polskiej odsłonie sklepu).

Diablo III – dziś rusza 10. sezon rankingowy (także na konsolach)

Tak jak zapowiadano parę dni temu, dziś studio Blizzard Entertainment rozpocznie w Diablo III dziesiąty sezon rozgrywek rankingowych, który – rzecz znamienna – tym razem odbędzie się nie tylko na pecetach, ale również na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Użytkownicy komputerów osobistych będą mogli ruszyć do boju postacią sezonową o godz. 17:00 (czasu polskiego), natomiast konsolowcom przyjdzie poczekać kilka godzin dłużej, do 2:00 w nocy. Jak zwykle, kolejny sezon oznacza świeże wyzwania (podboje) i szansę na zdobycie nowych nagród – osiągnięć, przedmiotów etc. Ze szczegółami na ten temat zapoznacie się tutaj.

Wieści ze świata (Quake Champions, Thimbleweed Park, Diablo III) 31/3/2017 - ilustracja #3

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. Tom Clancy's ShadowBreak
 2. Domina
 3. Paragon
 4. WipEout: Omega Collection
 5. Heroes of the Storm
 6. Ys VIII: Lacrimosa of Dana
 7. Star Trek Online
 8. Sniper: Ghost Warrior 3
 9. Mantis Burn Racing
 10. Guardians of Ember

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Thimbleweed Park – zwiastun na premierę
 2. Outcast: Second Contact – zwiastun #1
 3. Marvel's Guardians of the Galaxy: The Telltale Series – zwiastun #1
 4. Beat Cop – zwiastun na premierę
 5. Injustice 2 – Jak dobrze być złym
 6. Destiny 2 – Odezwa (PL)