Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 31 marca 2017, 13:55

Mobilne Gangstar New Orleans zadebiutowało na rynku

Do dystrybucji w usługach App Store, Google Play i Microsoft Store trafiła gra Gangstar New Orleans, czyli najnowsza odsłona mobilnego cyklu studia Gameloft zainspirowanego serią Grand Theft Auto.

Po kilku miesiącach testów w filipińskim App Store doczekaliśmy się wreszcie światowej premiery gry Gangstar New Orleans, czyli najnowszej odsłony popularnej serii studia Gameloft, która narodziła się jako mobilna alternatywa dla Grand Theft Auto. Produkcja dostępna jest na urządzeniach z systemami iOS i Android oraz na pecetach z Windowsem 8.1 lub 10. Na wszystkich tych platformach korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Gra jest pierwszą odsłoną cyklu z elementami sieciowymi. - Mobilne Gangstar New Orleans zadebiutowało na rynku - wiadomość - 2017-03-31
Gra jest pierwszą odsłoną cyklu z elementami sieciowymi.
GANGSTAR NEW ORLEANS W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Gameloft
  2. Wydawca: Gameloft
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: iOS, AND, PC
  5. Model biznesowy: free-to-play

Zgodnie z tytułem, tym razem akcja gry osadzona jest w Nowym Orleanie. Metropolia pełna jest gangów motocyklowych, skorumpowanych policjantów oraz kapłanów voodoo. My wcielamy się w ambitnego kryminalistę, który postanawia przejąć kontrolę nad lokalnym półświatkiem.

Fundamenty gry są zaczerpnięte z serii Grand Theft Auto. Miasto ma więc oczywiście otwartą strukturę, pozwalając na swobodną eksplorację pieszo lub za kierownicą wielu różnych pojazdów. Do dyspozycji gracza oddano bogaty arsenał broni palnej, którą wykorzystuje do wypełniania licznych misji fabularnych. Wszystko to ukazane jest w odrobinę komiksowej stylistyce i pod względem graficznym produkcja prezentuje się sympatycznie.

Gangstar New Orleans jako pierwsza odsłona cyklu oferuje elementy sieciowe. Gracze mogą zdobywać bazy w mieście i przypuszczać ataki na terytoria innych użytkowników. Zapewnia to przydane bonusy, służące głównie do konstruowania i modyfikowania uzbrojenia w systemie craftingu oraz odblokowywania samochodów.

Ciekawi nas, jak gra poradzi sobie na rynku. Marka wyrobiła sobie silną pozycję, ale w dużej części spowodowane to było faktem, że gdy ukazywały się wczesne odsłony na urządzeniach mobilnych nie było konwersji tytułów z serii Grand Theft Auto. Teraz jest inaczej, a pierwsze recenzje sugerują, że Gangstar New Orleans, choć jest ogólnie dobrą grą, to mimo wszystko mocno odstaje od cyklu studia Rockstar pod względem rozbudowana mechaniki i jakości misji. Zobaczymy więc, czy ładniejsza grafika i model free-to-play wystarczą, aby przekonać fanów gatunku.

  1. Gangstar New Orleans w App Store
  2. Gangstar New Orleans w Google Play
  3. Gangstar New Orleans w Microsoft Store
  4. Oficjalna strona gry