Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 10 stycznia 2017, 13:25

Gangstar New Orleans - pierwsze konkrety o mobilnym klonie GTA

W filipińskiej wersji usługi App Store zadebiutowała wczesna wersja Gangstar New Orleans, czyli nowej odsłony popularnego mobilnego cyklu zainspirowanego marką Grand Theft Auto. Dzięki temu wreszcie poznaliśmy pierwsze konkrety na temat tego projektu.

W październiku zeszłego roku pisaliśmy o zapowiedzi Gangstar New Orleans, czyli nowej odsłony mobilnego cyklu studia Gameloft wzorowanego na serii Grand Theft Auto. Wtedy jednak twórcy ograniczyli się tylko do opublikowania pojedynczego artworka. Teraz wreszcie poznaliśmy pierwsze konkrety na temat tego projektu, gdyż jego wczesna wersja właśnie trafiła do dystrybucji w filipińskim App Store w ramach tzw. soft-launchu.

Zgodnie z tytułem, tym razem akcja gry przeniesie się do Nowego Orleanu. Wcielimy się w początkującego gangstera, którego ambicją jest przejęcie kontroli nad całą działalnością przestępczą w mieście. Okazja do tego nadarzy się wyśmienita, gdyż historia rozpocznie się w momencie aresztowania przywódców pięciu największych lokalnych gangów.

Gra zaoferuje obszerną kampanię, osadzoną w dużym otwartym świecie. Podczas zabawy będziemy wykonywali zarówno misje fabularne, popychające naprzód główny wątek, jak i wypełniali opcjonalne misje poboczne.

Gangstar New Orleans - pierwsze konkrety o mobilnym klonie GTA - ilustracja #1

Rozpoczynając rozgrywkę wykreujemy własnego bohatera za pomocą oferującego dużą swobodę generatora postaci. Wydarzenia będziemy obserwowali z kamery umieszczonej za plecami gangstera, a po mieście poruszać się mamy zarówno pieszo, jak i przy wykorzystaniu wielu różnych pojazdów.

Nie zabraknie systemu rozwoju, pozwalającego ulepszać uzbrojenie, maszyny oraz samego bohatera. Autorzy obiecują, że gracze otrzymają wolną rękę przy wyborze metod realizacji zadań, więc każdy będzie mógł dopasować postać oraz jej wyposażenie do indywidualnego stylu rozgrywki.

W porównaniu z poprzednimi odsłonami największą nowością (poza ulepszoną grafiką) będą tzw. wojny o terytoria. Gracze otrzymają możliwości przejmowania kontroli nad sekcjami miasta, co ma przynosić liczne korzyści, w tym zwłaszcza surowce potrzebne do konstruowania nowych przedmiotów. Będziemy mogli napadać na terytoria innych gangów, w celu poszerzania własnej strefy wpływów, ale jednocześnie pojawi się także konieczność obrony naszej domeny przed atakami konkurencji.

Gangstar New Orleans zmierza na urządzenia z systemami iOS i Android. Na obu tych platformach gra wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami. Na razie nie podano daty premiery, ale wersja udostępniona w filipińskim App Store wydaje się praktycznie gotowa, więc zapewne nie będziemy musieli długo czekać.

Gangstar New Orleans - pierwsze konkrety o mobilnym klonie GTA - ilustracja #2

Początki serii sięgają jeszcze platformy Java ME. Cykl zapoczątkowało wydane w 2006 roku Gangstar: Crime City, dwa lata później ukazała się kontynuacja zatytułowana Gangstar City 2: Kings of L.A, która została później skonwertowana na iOS i Androida jako Gangstar: West Coast Hustle.

Kolejnymi odsłonami były Gangstar: Miami Vindication (2010 r.), Gangstar Rio (2011 r.) oraz Gangstar Vegas (2013 r.).

  1. Oficjalna strona studia Gameloft
  2. Gangstar New Orleans w filipińskim App Store