Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGMMOPC
Okładka Guardians of Ember (PC)

Guardians of Ember PC

Gra MMORPG z mechaniką hack-and-slash, stworzona przez studio Runewaker Entertainment, autorów Dragon's Prophet oraz Runes of Magic. Guardians of Ember zaprasza graczy do świata fantasy pogrążonego w wojennym chaosie.

RPG | fantasy | hack'and'slash | zagraj za darmo | PvP | PvE | MMORPG | widok izometryczny | multiplayer

PC Windows
Okładka Guardians of Ember (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

13grudnia2016

wczesny dostęp

20września2017

20września2017

Steam

Aktualizacja: Pod koniec 2018 roku nowym wydawcą Guardians of Ember została firma Gameforge. W związku z tym zaplanowano gruntowne zmiany w grze, a ją samą tymczasowo usunięto z dystrybucji i cofnięto do fazy beta-testów.

Guardians of Ember jest hybrydą gatunkową, łączącą cechy charakterystyczne dla klasycznych MMORPG-ów z silnie zarysowanymi elementami zapożyczonymi z gier typu hack'n'slash. Za stworzenie tego tytułu odpowiedzialne jest studio Runewaker Entertainment – autorzy Dragon's Prophet oraz Runes of Magic.

Fabuła

W Guardians of Ember gracz trafia do Olyndale – fantastycznej krainy pogrążonej w wojennym chaosie. Armia ciemności stopniowo przejmuje kontrolę nad jej terytorium, a jedyną deską ratunku zdają się być tytułowi Guardians of Ember. W członków tego legendarnego bractwa wcielają się gracze, których zadaniem jest stawienie czoła mrocznym najeźdźcom i przywrócenie dawnego ładu, w czym pomoże im wykorzystanie mocy strzeżonego przez nich magicznego kamienia.

Mechanika

W Guardians of Ember zabawę rozpoczynamy od stworzenia postaci. Prowadzony przez nas heros może reprezentować jedną z czterech ras (Elfy, Krasnoludy, Naia, Ludzie) oraz sześciu specjalizacji (Knight, Priest, Engineer, Ranger, Arcanist, Dark Knight). Poszczególne klasy zróżnicowano pod względem stylu walki oraz dostępnych umiejętności – w starciach możemy wykorzystać zarówno broń białą, jak i dystansową oraz czary ofensywne, z kolei drzewo zdolności zawiera ponad 300 pozycji. Co ciekawe, po osiągnięciu 15 poziomu doświadczenia możemy wybrać drugą specjalizację – nic nie stoi na przeszkodzie, by wcielić się w osiłka potrafiącego rzucać zaklęcia defensywne.

Świat gry to 58 zróżnicowanych lokacji oraz ponad 60 generowanych losowo lochów. Filar rozgrywki stanowi eksploracja i walka z napotkanymi przeciwnikami – na naszej drodze stają przede wszystkim standardowi oponenci występujący w ilościach hurtowych, choć od czasu do czasu przychodzi nam mierzyć się ze znacznie potężniejszymi adwersarzami pełniącymi rolę bossów. Ponadto, na wykonanie czekają setki zadań fabularnych oraz misji pobocznych.

W trakcie zabawy zdobywamy punkty doświadczenia i awansujemy na kolejne poziomy, rozwijając wybrane statystyki i zdolności. Oprócz tego, bohater oczywiście gromadzi lepszy ekwipunek – poza coraz potężniejszymi rodzajami broni, możemy wyposażyć go w zróżnicowane pancerze. Nic nie stoi na przeszkodzie, by ulepszać posiadane przedmioty bądź wytwarzać nowe, korzystając z rozbudowanego systemu craftingu. Interesującym dodatkiem jest możliwość posiadania własnej bazy wypadowej w postaci domu, jaki możemy dowolnie umeblować i dekorować, a pewną odskocznią od właściwej przygody są opcjonalne zajęcia pokroju łowienia ryb.

Tryby gry

Na Guardians of Ember składają się warianty rozgrywki oparte na zasadach PvE, gdzie gracze stają w szranki z wrogami kontrolowanymi przez sztuczną inteligencję, a także oparte na wieloosobowej rywalizacji moduły PvP – wśród nich znalazło się miejsce na indywidualne starcia 1 vs 1 i na potyczki drużynowe: 3 vs 3 i 5 vs 5.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa oprawa graficzna Guardians of Ember prezentuje przyzwoity poziom wykonania – tytuł nie odbiega pod tym względem od standardów, do jakich przyzwyczaiły graczy tuzy gatunku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 6.9 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Gry podobne do Guardians of Ember

Wymagania wiekowe Guardians of Ember

12+

Wymagania sprzętowe Guardians of Ember

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.4 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 9800 GTX lub lepsza, 10 GB HDD, Windows Vista