Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lutego 2017, 08:30

autor: Góral

Thimbleweed Park ukaże się 30 marca

Poznaliśmy termin premiery Thimbleweed Park - nowej przygodówki od Rona Gilberta oraz Gary’ego Winnicka (twórców Maniac Mansion i The Secret of Monkey Island). Produkcja ukaże się 30 marca bieżącego roku.

Ron Gilbert i Gary Winnick, twórcy nadchodzącej przygodówki Thimbleweed Park, poinformowali, że produkcja w wersji na Xboksa One została przekazana do certyfikacji, co oznacza, że deweloperzy mogą wreszcie ujawnić ostateczny termin premiery. Gra ukaże się 30 marca bieżącego roku. Zgodnie z wcześniejszymi zapewnieniami, tytuł najpierw pojawi się na sprzęcie Microsoftu oraz komputerach osobistych. W późniejszym czasie ma się ukazać także edycja przeznaczona na urządzenia mobilne, aczkolwiek w tym przypadku nie znamy nawet przybliżonego terminu.

Thimbleweed Park na dzień dobry zadebiutuje na konsoli Xbox One i PC-tach. - Thimbleweed Park ukaże się 30 marca - wiadomość - 2017-02-28
Thimbleweed Park na dzień dobry zadebiutuje na konsoli Xbox One i PC-tach.
Thimbleweed Park w skrócie:
  • nowa gra Rona Gilberta i Gary’ego Winnicka – twórców Maniac Mansion i The Secret of Monkey Island;
  • ukaże się 30 marca bieżącego roku;
  • produkcja dostępna będzie na Xboksie One i PC-tach, a w późniejszym czasie pojawi się też na urządzeniach mobilnych.

No dobra, ale o co w ogóle tyle szumu? Chodzi o wymienione na początku wiadomości nazwiska – Ron Gilbert i Gary Winnick. Starszym graczom raczej nie trzeba przedstawiać tych panów, natomiast pozostałym należy się kilka słów wyjaśnienia. Obaj pracowali kiedyś w firmie LucasArts, która przed laty była potentatem, jeżeli chodzi o przygodówki point-and-click. Gilbert i Winnick byli jednymi z głównych twórców takich klasyków jak Maniac Mansion i The Secret of Monkey Island. W związku z tym, dla miłośników gatunku Thimbleweed Park będzie niesamowitą gratką.

Akcja produkcji rozegra się w tytułowym miasteczku. W pobliskiej rzece znaleziono zwłoki, więc na miejsce przybywa dwójka detektywów. Gra nie będzie opowiadać jednak tylko o tym, gdyż wśród głównych postaci pojawią się jeszcze trzy osoby, dzięki którym poznamy sekrety miasteczka, odkryjemy tajemnicę trupa i nie tylko.

Ostatnia aktualizacja: 2017-02-28

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Xbox Series X - Wszystko o konsoli i jej grach