Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2014, 13:51

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Wieści ze świata (Ninja Theory, Metal Gear, Team Meat) 19/8/14

Dziś piszemy m.in. o anulowanej grze studia Ninja Theory, niedoszłym remake'u oryginalnego Metal Gear oraz nowej produkcji twórców Super Meat Boy. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Oferta dnia (do godziny 19:00 w środę):

 1. Secrets of Ratikon – obniżka 50% – 4,99 euro (ok. 21 zł), WWW

Oferty tygodniowe (do godziny 19:00 w poniedziałek) – obniżka cen 55 tytułów, WWW

Ninja Theory

Szkic koncepcyjny z Razer

Studio Ninja Theory (Hellblade, DMC: Devil May Cry) wyjawiło informacje na temat swojego anulowanego projektu. Gra zatytułowana Razer zapowiadała się niezwykle ambitnie – miała to być nextgenowa produkcja MMO, w której miliony graczy wspólnie odbijałoby opanowaną przez obcych Ziemię kawałek po kawałku. Ostatecznie owa metagra miałaby się zakończyć największą w historii walką z bossem. Sama rozgrywka miała połączyć mechanikę slashera pokroju Devil May Cry i strzelaniny TPP typu Vanqiush. Ponadto produkcja oferowałaby możliwość grania na urządzeniach mobilnych oraz darmową zabawę do pewnego poziomu doświadczenia. Wizja ta najwyraźniej jednak nie spodobała się wydawcy, gdyż po trzech miesiącach prace anulowano.

Metal Gear

Fanowski remake gry Metal Gear z 1987 roku niestety nie ujrzy światła dziennego. Twórcy projektu, grupa Outer Heaven, wyjaśnili, że firma Konami nie mogła podjąć jednomyślnej decyzji odnośnie zezwolenia na produkcję, zatem prace wstrzymano (petycję w tej sprawie znajdziecie w tym miejscu). Gra miała być stworzona od nowa na silniku Source, a więc w pełni trójwymiarowej grafice. Co więcej, za namową fanów w Solid Snake’a ponownie wcieliłby się David Hayter, aktor znany z oryginału. Obecnie jedynym rezultatem prac jest poniższy zwiastun:

Team Meat

Studio Team Meat, twórcy niezależnej zręcznościówki Super Meat Boy, zapowiedzieli nowy projekt, zatytułowany A Voyeur for September. Jak wskazuje opis, ma to być skradanka w formie interaktywnego filmu (live-action). W sieci pojawił się krótki zwiastun produkcji oraz informacja, że zmierza ona na systemy Windows, Linux, Mac OS, iOS oraz Android. Więcej na ten temat usłyszymy na targach PAX Prime, odbywających się na przełomie sierpnia i września. Co ciekawe, jeden z użytkowników serwisu YouTube zasugerował, że litery zawarte w tytule A Voyeur for September da się ułożyć w Super Meat Boy Forever.

Obcy: Izolacja

Do sieci trafiła lista osiągnięć z gry Obcy: Izolacja. Część z nich zawiera sugestie odnośnie różnych stylów rozgrywki oraz dostępnych broni, więc mogą zawierać drobne spoilery. Produkcja zadebiutuje 7 października na PC, PlayStation 4, Xboksie One, PlayStation 3 oraz Xboksie 360.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. War Thunder
 2. Clockwork Empires
 3. The Devil's Men

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Destiny Venus trailer
 2. Super Time Force zwiastun wersji Ultra
 3. Kholat trailer
 4. Toren trailer #2
 5. World of Warcraft: Warlords of Draenor Lords of War
 6. War Thunder mapa Polski - trailer
 7. War Thunder destrukcja otoczenia
 8. Schein trailer
gry