Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 września 2013, 15:30

autor: Sarge

Wieści ze świata (Metro: Last Light, Gone Home, Call of Duty: Black Ops II) 13/9/13

Dziś piszemy m.in. o dacie premiery kolejnego dodatku DLC do Metro: Last Light, wynikach sprzedaży Gone Home, darmowym weekendzie z Call of Duty: Black Ops II na Steamie, a także aktualizacji gry Star Wars: The Old Republic. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Carrier Command: Gaea Mission

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Carrier Command: Gaea Mission. Dzieło studia Bohemia Interactive możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Obecnie produkcja kosztuje 6,24 euro (ok. 26 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Blitz Game Studios

Z zespołu Blitz Game Studios zwolniono 175 pracowników – chodzą pogłoski, że 50 z nich ma zamiar założyć nowe studio, które kontynuowałoby prace nad dwoma projektami przygotowywanymi początkowo przez Blitz Game Studios. Deweloper był do tej pory znany ze stworzenia lub wydania takich tytułów jak Puss in Boots, Epic Mickey 2: Siła Dwóch czy Pac-Man World 3.

Metro: Last Light

Studio 4A Games ogłosiło, że dodatek DLC Developer’s Pack do gry Metro: Last Light zadebiutuje 17 września na Steamie oraz Xbox Live, a dzień później pojawi się w ofercie europejskiego PlayStation Network. Rozszerzenie dostarczy strzelnicę, arenę z przeciwnikami, muzeum Metro i dodatkową misję o nazwie Spiders’ Nest. Ta ostatnia ma być „najbardziej intensywnym i stresującym doświadczeniem w historii serii”.

Nowy dodatek DLC do idealny pretekst do powrotu do świata Metro: Last Light - Wieści ze świata (Metro: Last Light, Gone Home, Call of Duty: Black Ops II) 13/9/13 - wiadomość - 2013-09-13
Nowy dodatek DLC do idealny pretekst do powrotu do świata Metro: Last Light

Tomb Raider / Rogue Legacy

W ramach Oferty Weekendowej w serwisie cyfrowej dystrybucji Steam przeceniono grę Rogue Legacy oraz serię Tomb Raider. Produkcja studia Cellar Door Games będzie dostępna o 40% taniej, a wszystkie odsłony Tomb Raidera kosztują o 75% mniej niż zwykle. Promocja zakończy się 16 września o godzinie 19:00.

Star Wars: The Old Republic

Studio BioWare zaktualizowało oficjalną stronę internetową o szczegóły na temat patcha 2.4 do gry Star Wars: The Old Republic. Łatka wprowadzi m.in. nowy tryb Dread War, w którym dwie czteroosobowe drużyny graczy będą walczyć ze sobą na arenie Warzone. Aktualizacja zostanie udostępniona 1 października bieżącego roku. Oprócz tego ogłoszono, że wszyscy subskrybenci Star Wars: The Old Republic otrzymają automatyczny dostęp do rozszerzenia Rise of the Hutt Cartel.

Gone Home

Studio The Fullbright Company ogłosiło, że gra Gone Home sprzedała się do tej pory w liczbie 50 tysięcy egzemplarzy. Ujawniony wynik udało się osiągnąć w niecały miesiąc, jako że produkcja miała swoją premierę 15 sierpnia. Gone Home to utrzymana w konwencji interaktywnego horroru gra przygodowa, którą stworzyli m.in. ludzie odpowiedzialni za dodatek Minerva’s Den do drugiej części popularnego BioShocka.

PlayStation Vita TV

Andrew House (prezes Sony Computer Entertainment) ogłosił, że obecnie nie ma żadnych planów w sprawie wydania PlayStation Vita TV na zachodnich rynkach. Sprzęt ma zadebiutować 14 listopada bieżącego roku w Japonii i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie trafił do Europy lub Stanów Zjednoczonych. Firma Sony planuje jedynie z czasem wydać swoje świeżo ujawnione urządzenie w innych azjatyckich krajach, takich jak Chiny czy Korea Południowa.

Call of Duty: Black Ops II

Trwa darmowy weekend z grą Call of Duty: Black Ops II w serwisie cyfrowej dystrybucji Steam. Użytkownicy tej usługi do 15 września (godzina 22:00) mogą zupełnie za darmo wypróbować produkcję firmy Treyarch. Z kolei do 16 września (godzina 19:00) tytuł jest dostępny o 25% taniej za 44,99 euro (ok. 189 zł).

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

  1. Yakuza: Restoration
  2. Srututu: Forgotten Foe

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

  1. Bound By Flame – teaser
  2. Need for Speed Rivals – personalizacja samochodów
  3. Real World Racing – zwiastun na premierę
  4. Star Wars: The Old Republic – Przyłącz się do bitwy
  5. The Lord of the Rings: Online: Helm’s Deep – trailer
  6. Assassin’s Creed IV: Black Flag – Tworzenie otwartego świata nowej generacji (PL)
  7. FIFA 14 – porównanie ustawień graficznych PC vs PS3 vs Xbox 360
  8. Elite: Dangerous – Capital ship battle video