Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Srututu: Forgotten Foe (PC)
OkładkaSrututu: Forgotten Foe (PC)

Srututu: Forgotten Foe PC

Srututu: Forgotten Foe to nietypowe połączenie gry planszowej oraz cRPG z akcją osadzoną w świecie fantasy. Kreowany przez gracza bohater odwiedza kolejne miejsca wykonując misje, walcząc z przeciwnikami, szukając skarbów oraz handlując zdobytymi bogactwami.

RPG | fantasy | planszowe | 2D | polskie | indie | klasyczne RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Srututu: Forgotten Foe Premiera PC

28listopada2012

producent: Desert Fox Software wydawca: Desert Fox Software

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Srututu: Forgotten Foe

Dungeons of Dredmor

Dark Gates

Talisman

Srututu: Forgotten Foe to propozycja niezależnego studia Desert Fox Software, założonego przez Roberta Gąsiorowskiego, skierowana do miłośników planszówek, którym nieobce są również gry typu dungeon crawler.

Akcja gry osadzona została w realiach fantasy. Postać kreowana przez gracza przemierza fantastyczne krainy w poszukiwaniu bogactwa, sławy i przygód. Wraz z postępami w grze bohater zdobywa coraz lepsze wyposażenie, a także zyskuje doświadczenie, które pozwala opanować nowe umiejętności lub doskonalić już posiadane.

Plansza gry podzielona została na 64 pola obejmujące m.in. miasta, lasy, równiny i pustynie. Wzorem tradycyjnych gier planszowych, postać gracza przemieszcza się o liczbę pól zgodną z losowym wynikiem rzutu wirtualną kostką. Dostępne warianty działań (np. pojedynek na arenie, eksploracja terenu, wydobywanie cennych surowców, wizyta w kościele, wykonanie fragmentu misji) zależne są nie tylko od tego, gdzie kończy się ruch, ale także od wybranej na starcie profesji bohatera (wojownik, złodziej, łucznik, łowca, mag lub kapłan) oraz podjętych uprzednio decyzji.

Ważnym elementem mechaniki gry jest walka. Mechanika pojedynków odznacza się wyjątkową prostotą. Starcie wygrywa strona, której jako pierwszej uda się pozbawić przeciwnika punktów życia. Zmagania z różnego rodzaju oponentami mają czysto umowną formułę, a udział gracza sprowadza się do wyboru rodzaju ataku lub specjalnej umiejętności. Co ciekawe, w większości sytuacji pojedynki nie są obligatoryjne. Aby uniknąć konfrontacji wystarczy wybrać inną opcję działania.

Gra oferuje około 20 misji do wykonania i 3 tryby zabawy: normal game (każdą misję bohater zaczyna z 1 poziomem doświadczenia i podstawowym ekwipunkiem), character save (1 poziom doświadczenia, ale ze zdobytymi wcześniej przedmiotami) oraz free game (bez misji, za to z odblokowanymi wszystkimi umiejętnościami i akcesoriami).

Oprawa wizualna Srututu: Forgotten Foe opiera się na dwuwymiarowej grafice i bardzo prostych animacjach. Pojawiające się w grze ilustracje wykonane zostały ręcznie, a całość sprawia wrażenie rysunków ze szkolnego brulionu.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Srututu: Forgotten Foe: Odpowiednia dla każdego wieku.