Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 września 2013, 18:08

autor: Adrian Werner

Huntsman: The Orphanage - pecetowy survival-horror zadebiutował na Steam

Do sprzedaży w serwisie Steam trafiła gra Huntsman: The Orphanage, czyli interaktywny horror, który pozwala zwiedzać ruiny sierocińca nawiedzanego przez prastarą istotę będącą ucieleśnieniem zła.

Wrześniowy festiwal grozy trwa w najlepsze. Kilka dni temu do sprzedaży trafiły gry Outlast i Amnesia: A Machine for Pigs, a teraz do listy interaktywnych horrorów dołączyło Huntsman: The Orphanage. Produkcja przeznaczona jest wyłącznie na PC i można ją nabyć w serwisie Steam. Cena została ustalona na poziomie 13,99 euro, czyli w przeliczeniu około 59 zł.

  1. Huntsman: The Orphanage w serwisie Steam
  2. Huntsman: The Orphanage – oficjalna strona gry

Tytułowy Huntsman to ucieleśnienie zła, które podróżuje między światami, żerując na samotnych i pogrążonych w rozpaczy ludziach. Do naszej rzeczywistości istota ta podobno przybyła w XIV wieku, zwabiona ogromem cierpień wywołanych przez dżumę. W 1898 roku potwór doprowadził do zniknięcia bez śladu dziesięciu dzieci zamieszkujących sierociniec Grimhaven w amerykańskim stanie Illinois.

Huntsman: The Orphanage - pecetowy survival-horror zadebiutował na Steam - ilustracja #1

Gracze wcielają się w badacza zjawisk nadprzyrodzonych, który postanawia odkryć, jaki los spotkał zaginionych chłopców i dziewczynki. W tym celu udajemy się do zrujnowanego sierocińca. Ludzie opuścili ten budynek wiele lat temu, ale jego korytarze wciąż nawiedza Huntsman i chwila nieostrożności może sprawić, że dołączymy do jego ofiar.

Huntsman: The Orphanage łączy elementy przygodówki i survival-horroru. Zabawa polega więc głównie na eksplorowaniu lokacji oraz zbieraniu wskazówek, które umożliwią nam rozwikłanie zagadki. W starciu z potworem bohater jest praktycznie bezbronny, dlatego kluczową rolę odgrywa unikanie konfrontacji. W przeżyciu pomaga duch jednej z sierot, który komunikuje się z graczem opętując jego telefon komórkowy. W ten sposób może udzielać wskazówek i wyznaczać zadania, które ostatecznie mają doprowadzić do ocalenia jego duszy oraz uratowania bohatera przed śmiercią.