Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 września 2013, 18:09

autor: qjin

Football Manager 2014 zadebiutuje pod koniec października tego roku

Poznaliśmy dokładną datę wydania gry Football Manager 2014, potwierdzoną również przez polskiego dystrybutora, firmę CDP.pl. Studio Sports Interactive udostępniło ponadto materiał wideo, w którym jeden z producentów omówił poszczególne aspekty najnowszej odsłony menadżera piłkarskiego.

Football Manager 2014 ukaże się na przełomie października i listopada tego roku - Football Manager 2014 zadebiutuje pod koniec października tego roku - wiadomość - 2013-09-13
Football Manager 2014 ukaże się na przełomie października i listopada tego roku

Studio Sports Interactive ujawniło, że Football Manager 2014 trafi na półki sklepowe 31 października 2013 roku wersji na komputery PC, Mac oraz Linux. Firma CDP.pl potwierdziła, iż tytuł ukaże się w Polsce dzień później – 1 listopada. Ponadto twórcy udostępnili filmik, będący początkiem serii wideo blogów, z których każda następna część będzie publikowana co piątek do końca października na oficjalnej stronie internetowej serii.

Warto poinformować, że jeśli zamówiliście w wybranych sklepach pre-order gry (lista znajduje się na stronie internetowej Football Manager), to otrzymacie dostęp do bety dwa tygodnie przed oficjalną premierą. Reszta graczy będzie musiała poczekać do publikacji dema, która ukaże się tydzień później. Karierę, którą rozpoczniecie w udostępnionej próbce, będzie można kontynuować w pełnej wersji, wymagającej rejestracji na platformie Steam. Będzie to naturalnie wiązać się z nowymi opcjami, takimi jak wysyłanie zapisów stanu rozgrywki do chmury czy dostęp do usługi Steam Workshop, w której znajdziemy zawartość tworzoną przez graczy (nowe ligi i kraje, skórki czy wyzwania). Więcej na temat zmian, jakie szykuje studio Sports Interactive, przeczytacie w naszym poprzednim newsie.

Tytuł trafi do sprzedaży w polskiej kinowej wersji językowej (napisy). W tym roku doczekamy się także premiery „przenośnej” wersji gry Football Manager 2014 – Classic, która ukaże się na PlayStation Vita po raz pierwszy z trójwymiarowym silnikiem generującym mecze i ma być kompatybilna z edycją pecetową (możliwość prowadzenia kariery na różnych platformach sprzętowych).