Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 września 2013, 19:23

autor: Ender

Elite: Dangerous – nowy trailer

Twórcy kosmicznego symulatora Elite: Dangerous, kolejnej części legendarnej serii Elite, opublikowali nowy trailer produkcji, przedstawiający walkę z potężnym krążownikiem. Film zawiera również pierwsze fragmenty ścieżki dźwiękowej, które usłyszymy podczas rozgrywki.

Twórcy gry chcą przywrócić życie legendarnej serii - Elite: Dangerous – nowy trailer symulator kosmicznego - wiadomość - 2013-09-13
Twórcy gry chcą przywrócić życie legendarnej serii

Na początku tego roku zakończyła się udana zbiórka pieniędzy w serwisie Kickstarter, przeznaczonych na produkcję kosmicznego symulatora Elite: Dangerous. Finalna wersja projektu, za którego przygotowanie odpowiada studio Frontier Developments, powinna ujrzeć światło dzienne w przyszłym roku. Deweloperzy jednak nie próżnują i na bieżąco publikują rożnego rodzaju informacje o tytule, dzieląc się ciekawostkami związanymi z jego produkcją. W sieci pojawił się właśnie najnowszy trailer gry, przedstawiający walkę dwóch potężnych krążowników oraz szybkich i małych myśliwców. Na filmie zobaczymy także kokpit statku oraz różnego rodzaju uzbrojenie w akcji.

Warto jednak w tym miejscu zauważyć, że klip nie przedstawia finalnego produktu i należy traktować go jako film koncepcyjny. Według twórców, użyto w nim co prawda modelu symulacji lotu oraz jednostek, które pojawią się w trakcie rozgrywki, ale wiele elementów np. wnętrze myśliwca powstało tylko na potrzeby prezentacji, ponieważ ich ostateczna wersja nie została jeszcze opracowana. Autorzy zapewniają również, że walka podczas zabawy nie będzie tak łatwa i uszkodzenie potężnych jednostek wymagać ma znacznie więcej czasu i wysiłku.

Jako o ciekawostce można jeszcze wspomnieć, że trailer został użyty w procesie wyłaniania kompozytora muzyki dla produkcji. Chętni do stworzenia soundtracku musieli przygotować utwór, inspirując się tym co zobaczyli na ekranie. Zwycięzcą, którego propozycje najbardziej spodobały się deweloperom, okazał się Erasmus Talbot i to jego kompozycje usłyszymy podczas zabawy.

Elite: Dangerous jest czwartą częścią serii legendarnych symulatorów kosmicznych. Akcja produkcji rozgrywa się w odległej przyszłości, a gracz wciela się w początkującego pilota statku kosmicznego. Gra oferuje otwarty świat i ogrom potencjalnych możliwości oraz decyzji, które będą miały swoje konsekwencje, wpływając na ekonomię i politykę świata. Nowe Elite posiadać ma również rozbudowane opcje sieciowe.

  1. Elite: Dangerous – powrót legendarnego symulatora kosmicznego na 30-lecie serii
  2. Oficjalna strona gry Elite: Dangerous