Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 grudnia 2010, 12:36

Wieści ze świata (Halo: Reach, Demon's Souls, PEGI) 20/12/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o terminie wyłączenia serwerów Demon’s Souls, becie PlanetSide Next, statystykach z Halo: Reach, a także sukcesie akcji Humble Indie Bundle. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o terminie wyłączenia serwerów Demon’s Souls, becie PlanetSide Next, statystykach z Halo: Reach, a także sukcesie akcji Humble Indie Bundle. Zapraszamy do lektury.

Demon’s Souls

Firma Atlus zdecydowała się na kolejne opóźnienie momentu wyłączenia serwerów, zapewniających poprawne funkcjonowanie sieciowego komponentu cRPG Demon’s Souls na PlayStation 3. Wydawca zadecydował, że będzie je utrzymywać do października 2011 roku (wcześniej była mowa co najwyżej o marcu). Przypominamy, że produkcja zaprojektowana przez japońskie studio From Software jest dostępna na europejskim rynku od czerwca tego roku. Z kolei w Stanach Zjednoczonych debiutowała pod koniec 2009 roku.

Wieści ze świata (Halo: Reach, Demon's Souls, PEGI) 20/12/10 - ilustracja #1

PlanetSide Next

Z informacji podanych przez Johna Smedley’a, prezesa Sony Online Entertainment, wynika, że nowe informacje na temat PlanetSide Next – kontynuacji sieciowej strzelanki FPP wydanej w 2003 roku – poznamy na początku przyszłego roku. Co więcej, niedługo po ich ogłoszeniu rozpoczną się najprawdopodobniej beta testy produkcji (w pierwszym etapie udział w nich wezmą aktualnie subskrybenci części pierwszej). Wiadomość ta nie powinna nas dziwić – w końcu teoretycznie na marzec 2011 roku zaplanowany jest debiut pełnej wersji PlanetSide Next, choć sama gra tak naprawdę nie została jeszcze oficjalnie zapowiedziana.

Dungeon Defenders: First Wave

Dungeon Defenders: First Wave to pierwsza gra pod system Android, stworzona na silniku Unreal Engine. Produkcja studia Trendy Entertainment – utrzymana w konwencji fantasy i łącząca w sobie elementy gry akcji, cRPG, a także pozycji z gatunku tower defense – zostanie wydana 23 grudnia. Oferować będzie nie tylko możliwość wzięcia udziału w kampanii single player, ale również rozgrywkę w trybie kooperacji. W przeciwieństwie do standardowych gier na Androida będzie się przy tym cechować sporymi wymaganiami sprzętowymi (procesor taktowany zegarem 800 Mhz, 512 MB pamięci RAM oraz 400 MB wolnego miejsca na karcie pamięci). Od niedawna gra jest również dostępna w wersji na iPhone’a (kosztuje 2,99 dolary), a na początku przyszłego roku trafi również w rozbudowanej wersji na PC, X360 i PS3.

Wieści ze świata (Halo: Reach, Demon's Souls, PEGI) 20/12/10 - ilustracja #2

Halo: Reach

Osiągnięcia graczy można przedstawić na wiele różnych sposobów – począwszy od prostych zestawień liczbowych, a skończywszy na małych, graficznych dziełach sztuki. W to drugie celowała firma Bungie, tworząc specjalną infografikę opisującą dokonania uczestników rozgrywek sieciowych w grze Halo: Reach. Znajdziecie ją pod tym adresem, z kolei tutaj natkniecie się na inne ciekawostki.

Humble Indie Bundle

Druga odsłona akcji Humble Indie Bundle, o której sukcesie pisaliśmy przed czterema dniami, przyniosła już ponad milion dolarów przychodu (konkretnie 1,149,513 dolarów, wydanych przez 154 tysiące osób). Przypominamy, że za jej sprawą jesteście w stanie zostać właścicielami interesującego zestawu gier niezależnych, a tym samym wesprzeć nie tylko ich producentów, ale również dwie organizacje charytatywne. To, ile pieniędzy przeznaczycie na ten cel, zależy wyłącznie od Was. Aktualnie najszczodrzejszym darczyńcą jest osoba ukrywająca się pod pseudonimem grflwitz (3141 dolarów). Na drugim miejscu plasuje się z kolei notch, czyli Markus Persson nany szerzej jako twórca wyjątkowego Minecrafta.

PEGI

Organizacja PEGI, zajmująca się klasyfikacją wiekową gier na terytorium Europy, udostępniła istotną aktualizację dla darmowej aplikacji PEGI na iPhone’a, iPada i iPod Touch, będącą bazą stosownych informacji na temat ponad 16 tysięcy gier wydanych na naszym rynku. Dzięki niej użytkownik uzyskuje dostęp do 10 nowych wersji językowych, w tym polskiej. Program jest już również dostępny pod Androidem.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Uncharted 3: Drake's Deception

Need for Speed World

Crysis 2

Killzone 3

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Świąteczny poradnik prezentowy - PC video felieton

Fallout: New Vegas – Dead Money

DiRT 3 - Compound Gymkhana

Marvel vs. Capcom 3: Fate of Two Worlds

Resistance 3 - VGA 2010 - wersja rozszerzona

Darkspore - Z dziennika dewelopera #3 PL – walka PVP

Dragon Age II - Z dziennika dewelopera #3 PL – system walki

Assassin's Creed: Brotherhood - sojusz DLC Gramy!

Przegląd tygodnia - podsumowanie roku [1/2] video magazyn

Przegląd tygodnia - podsumowanie roku [2/2] video magazyn

GRYOnAir.pl #5 video magazyn

L.A. Noire - technologia - mimika twarzy (PL)

gry