Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 listopada 2014, 12:40

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Wieści ze świata (Far Cry 4, Smite, Destiny) 4/11/14

Dziś piszemy m.in. o soundtracku do Far Cry 4, beta testach gry Smite na Xboksie One oraz darmowej zawartości nowego dodatku do Destiny. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Promocja dnia (do godziny 19:00 w środę, 5.11):

 1. Hatoful Boyfriend – obniżka 50% – 3,99 euro (ok. 17 zł), WWW

Oferty tygodniowe (do godziny 19:00 w poniedziałek 10.11) – obniżka cen 66 tytułów, WWW

Far Cry 4

Muzyka w rytmie rock'n'roll rozgrzeje atmosferę w mroźnych Himalajach

Firma Ubisoft ujawniła, że za produkcję ścieżki dźwiękowej do gry Far Cry 4 odpowiada Cliff Martinez – były perkusista Red Hot Chilli Peppers, a obecnie twórca muzyki filmowej (autor soundtracków m.in. do takich filmów, jak Traffic, Drive czy Spring Breakers). Wcześniej Martinez miał pewne doświadczenie z grami wideo – to spod jego palców wyszedł główny motyw gry Spore – ale pełny soundtrack do Far Cry 4 jest jego pierwszym tego typu przedsięwzięciem. Na szczęście, z tego co mieliśmy okazję usłyszeć do tej pory, rock’n’rollowe riffy naprawdę pasują do nowej odsłony popularnej serii pierwszoosobowych strzelanin.

Smite

Zamknięte beta testy konsolowej wersji Smite – trzecioosobowej produkcji z gatunku MOBA – rozpoczną się na początku 2015 roku. Twórcy mają nadzieję, że premiera pełnej wersji gry na Xboksie One odbędzie się w pierwszej połowie przyszłego roku. O swoich planach studio Hi-Rez poinformowało podczas minionych targów PAX Australia 2014, o czym możecie się przekonać oglądając poniższe podsumowanie relacji.

Destiny

Z nadchodzącego płatnego dodatku do Destiny skorzystają nie tylko osoby, które zdecydują się na jego zakup. Okazuje się bowiem, że The Dark Below wprowadzi również darmową zawartość dla wszystkich grających. Niepłacący gracze otrzymają nowe rodzaje broni, zbroję, codzienne wyzwania (Daily Bounties) oraz pięć dodatkowych slotów na nagrody. Pełną zawartość rozszerzenia opisywaliśmy w tym miejscu.

Shenmue HD

Pewien fan z Korei Południowej samodzielnie zabrał się za stworzenie Shenmue HD – odświeżonej wersji japońskiego sandboksa z 1999 roku (wywiad z nim znajdziecie w tym miejscu). Co ciekawe, NoconKid zamierza docelowo zbudować całą grę od podstaw, wykorzystując w tym celu technologię Unreal Engine. Na to jednak będziemy musieli jeszcze pewnie sporo poczekać, ze względu na skalę produkcji. Początkowo Shenmue HD ma umożliwiać jedynie swobodne oglądanie odnowionego miasta, bez prowadzenia rozgrywki. Efekty tych prac można znaleźć w serwisie YouTube. Na razie właściciel marki, firma Sega, nie ustosunkowała się do tego fanowskiego projektu.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Really Big Sky
 2. Dragon Age: Inkwizycja
 3. Call of Duty: Advanced Warfare
 4. Dead Synchronicity: Tomorrow comes Today
 5. Primal Carnage: Extinction
 6. Final Fantasy Type-0 HD
 7. NBA Live 15
 8. War Thunder
 9. Haunted House: Cryptic Graves
 10. Survarium
 11. Star Citizen

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Pokemon Omega Ruby reklama telewizyjna
 2. Sonic Boom: Shattered Crystal reklama telewizyjna
 3. Far Cry 4 reklama telewizyjna
 4. Blitzkrieg 3 Word from the Front #1 - baza
 5. BattleCry rozgrywka z komentarzem twórców
 6. Resident Evil: Revelations 2 gameplay
 7. Primal Carnage: Extinction trailer
 8. Nancy Drew: Labyrinth of Lies trailer
 9. Elite: Dangerous dziennik dewelopera #11
 10. The Crew Nvidia Gameworks (PL)
 11. Pro Evolution Soccer 2015 prezentacja trybów gry (PL)
 12. Toybox Turbos Tracks trailer