Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 listopada 2014, 12:04

autor: thejehmes

900 gier z automatów w twojej przeglądarce za darmo

Serwis Internet Archive po raz kolejny poszerza swoją kolekcję starych gier. Tym razem udało się postawić na nogi około 900 klasycznych tytułów, w które ponad dwadzieścia lat temu mogliśmy grać na automatach.

900 gier z automatów w twojej przeglądarce za darmo - ilustracja #1

Serwis Internet Archive poszerzył katalog gier dostępnych za darmo w naszych przeglądarkach o blisko 900 tytułów. Już od dłuższego czasu możemy obserwować publikowanie kolejnych klasycznych produkcji. Pod koniec ubiegłego roku dostaliśmy sporą ilość gier z Atari i innych klasycznych konsol, natomiast jeszcze wcześniej biblioteka Internet Archive została wzbogacona tytułami pecetowymi.

W zakładce Software pojawiła się kategoria The Internet Arcade, która zawiera zbiory gier z automatów od 1970 rok do lat 90. XX wieku. W skład kolekcji wchodzą wszystkie gatunki gier – znajdziemy tam bijatyki, wyścigi, strzelanki, platformówki i wiele innych – po prostu czego dusza zapragnie. Do grania potrzebnych nam będzie sześć klawiszy (nie licząc strzałek, wymaganych do poruszania) – 5 (wrzucenie nowego żetonu), 1 i 2 (wybór ilości graczy) oraz ctrl, alt i spacja (zależą od wybranego tytułu).

Dzięki Internet Archive zagramy między innymi w Street Fighter II: The World Warrior z 1991 roku - 900 gier z automatów w twojej przeglądarce za darmo - wiadomość - 2014-11-04
Dzięki Internet Archive zagramy między innymi w Street Fighter II: The World Warrior z 1991 roku

Gry są emulowane w JSMAME, które jest częścią pakietu JSMESS. Jak przyznaje sam pomysłodawca projektu, Jason Scott, nie ma pewności, że wszystkie tytuły są grywalne, Głównie ze względu na system kontroli – ciężko było przenieść sterowanie z przeróżnych kontrolerów na klawiaturę. Niektóre gry mogą mieć też problemy z obrazem i dźwiękiem, jak np. Jungle Hunt ’82. Jednak w większość tytułów powinniśmy zagrać bez większych trudności.

Obok kategorii The Internet Arcade widnieją również inne, które oferują nam granie w produkcje sprzed lat. The Console Living Room zawiera tytuły z takich konsol, jak Atari 2600, Atari 7800 ProSystem, ColecoVision, Magnavox Odyssey czy Astrocade. Na stronie Internet Archive znajdziemy również kategorię Classic PC Games, która, jak sama nazwa wskazuje, proponuje klasyczne gry pecetowe, a wśród nich między innymi pełną wersję Quake oraz dema Halo: Combat Evolved i Diablo II.

Internet Archive jest organizacją non-profit, której głównym założeniem jest archiwizowanie stron www na serwerach. Dzięki temu możecie przykładowo sprawdzić, jak wyglądała nasza strona w 2001 roku. Od dłuższego czasu ekipa Internet Archive proponuje nam powrót do przeszłości, „wskrzeszając” klasyczne gry, które dostępne są z poziomu przeglądarki w stu procentach za darmo.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.