Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 listopada 2014, 13:01

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Grand Theft Auto V otrzyma soundtrack na winylach i płytach CD

Firma Rockstar ujawniła, że 9 grudnia ukaże się limitowana do niecałych 5 tys. egzemplarzy ścieżka dźwiękowa z gry Grand Theft Auto V. Do sprzedaży trafią dwie edycje - jedna zawierać będzie płyty CD, a druga winyle.

Grand Theft Auto V – ścieżka dźwiękowa z gry na winylach. - Grand Theft Auto V otrzyma soundtrack na winylach i płytach CD - wiadomość - 2014-11-04
Grand Theft Auto V – ścieżka dźwiękowa z gry na winylach.

Grand Theft Auto V to jedna z tych gier, przy tworzeniu których twórcy nie ograniczają się w żaden sposób (przypominam, że w pracach nad projektem brało udział ponad 1000 osób). Nic dziwnego więc, że zespół Rockstar postanowił zaszaleć także w przypadku ścieżki dźwiękowej produkcji, która zostanie wypuszczona 9 grudnia bieżącego roku, w ramach promocji nowych wersji tytułu na konsole PlayStation 4, Xbox One (premiera 18 listopada) i komputery osobiste (debiut odbędzie się 27 stycznia 2015 roku). W opublikowanej na stronie GTA V informacji ujawniono, że The Music of Grand Theft Auto V zawierać będzie 59 utworów takich artystów jak A$AP Rocky, Tyler, The Creator, Twin Shadow, Wavves, Flying Lotus czy też Yeasayer oraz piosenki z pierwotnej wersji gry m.in. od Tangerine Dream, Woody Jackson, The Alchemist i Oh No zmiksowane przez DJ Shadowa.

Wszystko to zostanie upchane w dwóch zestawach. W pierwszym znajdzie się sześć płyt winylowych, ilustrowana książeczka i litografia, a w drugim trzy krążki CD, pendrive, szkic koncepcyjny oraz plakat. Nakład zostanie ograniczony tylko do niecałych pięciu tysięcy egzemplarzy, więc będzie to niezła gratka dla kolekcjonerów.

Szczegóły dotyczące Grand Theft Auto V znajdziecie w opublikowanym przez nas wczoraj kompendium wiedzy.

Grand Theft Auto V – soundtrack na płytach CD. - Grand Theft Auto V otrzyma soundtrack na winylach i płytach CD - wiadomość - 2014-11-04
Grand Theft Auto V – soundtrack na płytach CD.