Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Really Big Sky (PC)
OkładkaReally Big Sky (PC)

Really Big Sky PC

Intensywna dwuwymiarowa kosmiczna strzelanka, w której sterujemy statkiem kosmicznym walcząc z przeważającymi siłami obcych. Wszystkie poziomy w grze są generowane losowo i dopasowują swoją trudność do poziomu umijętności gracza.

Zręcznościowe | kosmiczne | 2D | indie | shoot 'em up | kooperacja

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Really Big Sky Premiera PC

24lutego2012

producent: Boss Baddie wydawca: Ripstone Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Really Big Sky

Syder Arcade

Kromaia

Vostok Inc.

Really Big Sky to klasyczna dwuwymiarowa kosmiczna strzelanka, posiadająca kilka oryginalnych rozwiązań uatrakcyjniających zabawę. Producentem tytułu jest małe angielskie niezależne studio Boss Baddie. Deweloper ma na swoim koncie kilka udanych projektów i gier, które stworzone zostały z myślą o komputerach PC oraz konsolach. W 2013 roku Really Big Sky doczekało się zmodyfikowanego portu na PlayStation 3 oraz PS Vitę, występując pod nowym tytułem – Big Sky Infinity.

W trakcie zabawy wcielamy się w pilota statku kosmicznego, który trafia w sam środek armady wrogich sił obcych - czeka go 17 kolejnych fal wrogów i czterech potężnych bossów do pokonania. Po zniszczonych przeciwnikach zostają kolorowe gwiazdki, zwiększające siłę ognia i ulepszające systemy defensywne jego statku. Warto wspomnieć, że posiada on także świder, pozwalający na przedzieranie się przez planety i asteroidy. W ich wnętrzu kryją się czasami przydatne power-upy oraz amunicja. Od czasu do czasu gracze natkną się także na specjalne wydarzenia zmieniające i uatrakcyjniające zabawę. Należy do nich m.in. np. pojawienie się czarnej dziury lub innego obiektu, wpływającego na otoczenie i zachowanie różnych elementów na ekranie. Wszystkie poziomy gry są generowane losowo. Im więcej zdobędziemy gwiazdek, wpływających na siłę ognia pojazdu, tym więcej przeciwników stanie na naszej drodze, a ich zniszczenie wymagać będzie większej zręczności.

Model sterowania oparty został na wykorzystaniu klawiatury i myszki lub dwóch gałek analogowych pada - pierwszą z nich sterujemy ruchami statku, drugą kontrolujemy umieszczone na nim działka i broń. Akcję gry obserwujemy z boku, a gracze niezmiennie przemieszczają się w prawą stronę przesuwającego się ekranu. Twórcy przewidzieli w sumie 12 trybów zabawy. W klasycznym musimy przeżyć jak najdłużej nie tracąc życia, zaś w Nightmare już od samego początku stawimy czoła wyjątkowo wymagającymi wrogom. W Endurance pokażemy jak długo jesteśmy w stanie wytrzymać, walcząc z coraz liczniejszymi hordami obcych, natomiast w Pacifism ominiemy niebezpieczeństwa, nie oddając ani jednego strzału. Nasze osiągnięcia porównamy z innymi dzięki sieciowym tablicom wyników. Produkcja wspiera tryb multiplayer dla maksymalnie 4 osób.

Oprawa graficzna gry jest minimalistyczna, ale atakuje oczy gracza wieloma kolorami i intensywnymi efektami świetlnymi. Szybka muzyka towarzysząca nam podczas zabawy spełnia swoje zadanie i pasuje do rozgrywki.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Really Big Sky: Odpowiednia dla każdego wieku.

Really Big Sky Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.6 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 9800 GTX lub lepsza)
  • 200 MB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista(SP2)/7(SP1)/8