Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2012, 13:10

autor: Sarge

Wieści ze świata (Far Cry 3, Consortium, Dragon's Dogma, Dishonored) 5/12/12

Dziś piszemy m.in. o dodatkach DLC do gier Far Cry 3 oraz Dragon's Dogma, aktualizacji 1.2 do Dishonored, kickstarterowej zbiórce na produkcję RPG o nazwie Consortium, a także wycofaniu facebookowej aplikacji Hire Hitman. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Earth 2160

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Earth 2160. Dzieło studia Reality Pump możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Produkcja kosztuje 1,24 euro (ok. 5 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Company of Heroes

Serwis IGN poinformował, że film Company of Heroes na podstawie gry strategicznej o tym samym tytule zadebiutuje na rynku 19 marca 2013 roku w wersjach DVD oraz Blu-ray. Data dotyczy prawdopodobnie Wielkiej Brytanii, więc można się domyślać, że w pozostałych krajach Europy ukaże się tego samego dnia. W filmie wystąpią m.in. Tom Sizemore (Helikopter w ogniu, Szeregowiec Ryan), Chad Collins (Lake Placid 2, Snajper: Kolejne starcie), Neal McDonough (Captain America: Pierwsze starcie, Kompania braci), Vinnie Jones (The Tomb, Przekręt) oraz Jürgen Prochnow (Kod da Vinci, Okręt).

Consortium

Studio Interdimensional Games uruchomiło akcję w serwisie Kickstarter, mającą na celu zebranie pieniędzy potrzebnych do stworzenia gry Consortium. Jest to pierwszoosobowa gra RPG, której akcja została umieszczona „45 tysięcy stóp nad ziemią i 30 lat w przyszłości”. Consortium jest jednocześnie próbą wskrzeszenia strzelaniny FPP Amen: The Awakening - w latach 90. ubiegłego wieku pracowała nad nią firma Cavedog Entertainment. Żeby akcja na Kickstarterze okazała się sukcesem, twórcy muszą zebrać 200 tysięcy dolarów. Na razie zgromadzono niecałe 5 tysięcy dolarów, a do zakończenia zbiórki pozostało jeszcze 26 dni.

Consortium - Wieści ze świata (Far Cry 3, Consortium, Dragon's Dogma, Dishonored) 5/12/12 - wiadomość - 2012-12-05
Consortium

Hire Hitman

Firma Square Enix wycofała facebookową aplikację Hire Hitman kilka godzin po tym, jak została uruchomiona. Miała ona promować niedawno wydaną grę Hitman: Rozgrzeszenie. Aplikacja pozwalała wysyłać znajomym z Facebooka groźby śmierci z rąk Hitmana w postaci fikcyjnych kontraktów dla Agenta 47. W dokumencie znajdowało się nie tylko imię i nazwisko „celu”, ale także jego profilowe zdjęcie z Facebooka oraz cechy charakterystyczne i powód eliminacji. Aplikacja Hire Hitman została bardzo źle odebrana i wywołała mnóstwo kontrowersji. Firma Square Enix przyznała się do błędu i szybko wycofała Hire Hitman z Facebooka, przepraszając jednocześnie wszystkie osoby, które mogły poczuć się urażone.

Alpha Colony

Trzy dni temu zakończyła się zbiórka pieniędzy w serwisie Kickstarter na stworzenie gry Alpha Colony. Do wymaganego progu 50 tysięcy dolarów zabrakło zaledwie… 28 dolarów. Studio Dream Quest Games podziękowało za wsparcie, ale jednocześnie jest zawiedzione, bo reguły Kickstartera są nieubłagane i projekt nie został ufundowany ze względu na nieudaną próbę przekroczenia wyznaczonego limitu 50 tysięcy dolarów. Deweloper w przyszłości być może powróci jeszcze do tematu Alpha Colony, ale na razie chce skupić się na innych projektach. Gra Alpha Colony miała ukazać się na PC, Macach oraz urządzeniach mobilnych z zainstalowanymi systemami operacyjnymi iOS lub Android.

Far Cry 3

Firma Ubisoft ogłosiła, że w styczniu 2013 roku gra Far Cry 3 doczeka się dodatku DLC High Tides, dostępnego ekskluzywnie na PlayStation 3. W jego skład wejdą dwie misje do trybu kooperacji: Jailbreak oraz Redemption. Jak zapowiadają twórcy, oba rozdziały będą kontynuować kooperacyjną historię z podstawowej wersji gry. Cena rozszerzenia nie jest jeszcze znana.

Grafika reklamująca dodatek DLC High Tides do gry Far Cry 3 - Wieści ze świata (Far Cry 3, Consortium, Dragon's Dogma, Dishonored) 5/12/12 - wiadomość - 2012-12-05
Grafika reklamująca dodatek DLC High Tides do gry Far Cry 3

Dragon’s Dogma

Wczoraj w usłudze Xbox Live zadebiutował darmowy dodatek DLC A Trial for Adventures – Challenge Pack do gry Dragon’s Dogma, który dzisiaj po południu ukaże się także na łamach europejskiego PlayStation Network. Mowa o wcześniej zapowiedzianym rozszerzeniu wprowadzającym tryby Speedrun Mode (zadaniem gracza jest ukończenie gry w jak najkrótszym czasie) oraz Hard Mode (wyższy poziom trudności).

Dishonored

Na oficjalnym blogu firmy Bethesda Softworks pojawiła się oficjalna lista zmian wprowadzonych we wczorajszej aktualizacji 1.2 do gry Dishonored w wersjach na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Łatka wprowadza m.in. wsparcie dla rozgrywki na kilku monitorach, a także poprawia pomniejsze błędy w rozgrywce, czy lokalizacjach. Patch pobierze się automatycznie przy uruchomieniu gry, o ile oczywiście gracz będzie podłączony do Internetu.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: