Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 stycznia 2011, 12:15

autor: Jiker

Wieści ze świata (Dead Space 2, Monster Hunter, Gears of War) 3/01/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowej odsłonie serii Final Fantasy, prezencie dla wybranych nabywców Dead Space 2, potencjalnej odsłonie Monster Huntera na 3DS, a także spekulacjach na temat specjalnej zestawu Gears of War. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowej odsłonie serii Final Fantasy, prezencie dla wybranych nabywców Dead Space 2, potencjalnej odsłonie Monster Huntera na 3DS, a także spekulacjach na temat specjalnego zestawu Gears of War. Zapraszamy do lektury.

Final Fantasy

Serwis Siliconera poinformował, że firma Square Enix zarejestrowała w Europejskim Urzędzie Patentowym znak towarowy Final Fantasy Type-O. W chwili obecnej nie znamy żadnych szczegółów, aczkolwiek spekuluje się, że powyższy tytuł może odnosić się do jednej z nowych gier japońskiego producenta i wydawcy. Do jej oficjalnej zapowiedzi dojdzie być może 18 stycznia, podczas specjalnej, tokijskiej konferencji Square Enix.

Dead Space 2

Przyszli nabywcy Dead Space 2 (europejska premiera 28 stycznia), posiadający na dyskach twardych swoich konsol lub komputerów zapisane stany gry z części pierwszej, otrzymają od studia Visceral Games prezent w postaci Plasma Cuttera – słynnej broni znanej z debiutanckich przygód Isaaca Clarke’a. Będzie ona dla nich dostępna od początku rozgrywki.

Wieści ze świata (Dead Space 2, Monster Hunter, Gears of War) 3/01/11 - ilustracja #1

Monster Hunter

Ryozo Tsujimoto, jeden z producentów marki Monster Hunter, nie wyklucza możliwości wyprodukowania jednej z kolejnych odsłon serii w wersji na Nintendo 3DS – nową, przenośną konsolę Nintendo, której debiut zapowiadany jest na pierwszy kwartał tego roku. Przypominamy, że ostatnia część bestsellerowego cyklu – Monster Hunter Portable 3rd – ukazała się pod koniec ubiegłego roku na PSP w Japonii.

Gears of War

W ofercie sklepu GameStop przez kilkadziesiąt godzin można było znaleźć pozycję o tytule Gears of War Ultimate (specjalna strona została już usunięta), będącą najprawdopodobniej zestawem dwóch pierwszych odsłon przygód Marcusa Feniksa. Z ustaleń serwisu IGN wynika, że wydanie czegoś w tym rodzaju faktycznie jest planowane przez firmy Microsoft i Epic Games, aczkolwiek na ujawnienie szczegółów będziemy musieli jeszcze poczekać. Już teraz możemy być pewni, że celem publikacji będzie przygotowanie użytkowników Xboksa 360 do jesiennej premiery Gears of War 3.

Rayman 3D

Amerykańska organizacja ESRB, zajmująca się klasyfikacją wiekową gier, wprowadziła do swojej bazy produkcję o tytule Rayman 3D w wersji na Nintendo 3DS, niejako potwierdzając, że firma Ubisoft ma w planach wydanie specjalnej edycji przygód popularnego bohatera na nową platformę Nintendo. W chwili obecnej czekamy już zatem wyłącznie na oficjalną zapowiedź gry.

Catherine

Aura tajemniczości, wisząca od pewnego czasu nad produkcją o tytule Catherine, nad którą od pewnego czasu pracuje firma Atlus, zostanie po części zdjęta już niebawem, za sprawą wersji demonstracyjnej. Do jej publikacji dojdzie zarówno w ramach japońskiego Xbox Live, jak i PlayStation Network. Pełna wersja zadebiutuje w Kraju Kwitnącej Wiśni w lutym tego roku. Przypominamy, że Catherine zapowiadana jest jako przygodowa gra akcji utrzymana w klimacie horroru. Wcielimy się w niej w niejakiego Vincenta – osobnika cierpiącego na bezsenność. Na czele ekipy pracującej nad grą stoi Katsura Hashino, główny producent Persona 4.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Minecraft

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Facepalm - erotyzujące dźwięki video magazyn

Bulletstorm - Merry Christmas

inFamous 2 - gameplay

Uncharted 3: Drake's Deception - gameplay #1

Uncharted 3: Drake's Deception - gameplay #2

CrimeCraft - Bleedout Trailer #5

Eat Them! - ciekawostka z PSN Gramy!

Gramy w Angry Birds Gramy!

Killzone 3 - kampania w akcji Gramy!

DC Universe Online - MMO na PS3! Gramy!

Gramy w Killzone 3 - dobić bossa Gramy!

Przegląd tygodnia - obraz gier 2010 [1/2] video magazyn

Przegląd tygodnia - obraz gier 2010 [2/2] video magazyn

Ostatnia aktualizacja: 2011-01-03

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry