Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 czerwca 2010, 13:40

autor: Hed

Wieści ze świata (CoD: Modern Warfare 2, Guild Wars 2) 3/06/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj mówimy o pierwszej okazji do wypróbowania gry Guild Wars 2, zbliżającej się konsolowej wersji Plants vs. Zombies, kolejnych atrakcjach związanych z Natalem i drugim dodatku do Modern Warfare 2.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj mówimy o pierwszej okazji do wypróbowania gry Guild Wars 2, zbliżającej się konsolowej wersji Plants vs. Zombies, kolejnych atrakcjach związanych z Natalem i drugim dodatku do Modern Warfare 2.

Plants vs. Zombies

Wygląda na to, że już niedługo firma PopCap Games przeniesie na Xboksa 360 jedną ze swoich najbardziej udanych gier, czyli Plants vs. Zombies. Tak przynajmniej sugeruje strona niemieckiej instytucji ratingowej (USK), która opisała produkcję właśnie w wersji na konsolę. Oczywiście zapowiedź konwersji pojawiła się w ubiegłym roku, ale od tamtej pory nie otrzymaliśmy w sprawie żadnych informacji. Tytuł zostanie wydany w ramach Xbox Live Arcade.

Rare

Brytyjski deweloper Rare, którego znamy z wielu bardzo dobrych produkcji (GoldenEye, Perfect Dark, Donkey Kong Country, Battletoad), będzie wkrótce obchodził 25-lecie istnienia. Z tej okazji producent postanowił zmienić swoje logo i podrasować stronę internetową. Szef studia, Mark Betteridge, powiedział, że branża ewoluowała przez te ćwierć wieku, a odświeżenie logo firmy symbolizuje pogoń za innowacjami i kreatywną rozrywką. Obecnie ekipa z Rare zajmuje się Natalem, ale na razie nie znamy żadnych szczegółów nowej gry.

DSi

Firma Nintendo zamierza obniżyć cenę konsoli DSi w Wielkiej Brytanii i Japonii. Obniżka będzie obowiązywała od 18 czerwca i na razie jej szczegóły nie są znane. Spekuluje się, że cena urządzenia w Japonii spadnie z 18,900 jenów do 15,000 jenów (czyli o około 40 dolarów). Podobno mniej kosztować będzie także największy model platformy, czyli DSi LL/XL. Same obniżki są najprawdopodobniej związane z nadchodzącym 3DS, czyli modelem wyświetlającym obraz 3D.

Wieści ze świata (CoD: Modern Warfare 2, Guild Wars 2) 3/06/10 - ilustracja #1

Guild Wars 2

Firma ArenaNet ogłosiła, że na targach E3 nie zobaczymy gry Guild Wars 2, bo ekipa nie wybiera się na imprezę, podobno ze względu na jej wyłącznie profesjonalny profil (twórcy chcą dotrzeć także do fanów). Zamiast tego produkcja zostanie pokazana na europejskim gamescomie (Kolonia, 19-22 sierpnia), gdzie będzie można nawet w nią zagrać. Na miejscu pojawi się między innymi szef studia Mike O’Brien. Kolejną okazją do zaprezentowania oczekiwanego projektu MMO jest impreza PAX Prime, która odbędzie się w Seattle (3-5 września).

Project Natal

Serwis Engadget przedstawił zdjęcia z imprezy Wall Street Journal's D8, na której najprawdopodobniej pokazano finalną wersję urządzenia znanego jako Project Natal. Kontroler był oznaczony jako egzemplarz deweloperski, ale mimo wszystko wydaje się, że tak właśnie będzie wyglądał Natal w dniu swojej premiery. Według plotek urządzenie otrzyma nową nazwę i silną kampanię marketingową, która zostanie skierowana do rodzin oraz graczy casualowych.

Modern Warfare 2

Drugi dodatek DLC do Call of Duty: Modern Warfare 2 pojawi się dzisiaj na łamach Xbox Live. W skład zestawu wchodzą dwie mapy z poprzedniej odsłony podserii Modern Warfare (Vacant, Strike) i trzy zupełnie nowe (Trailer Park, Carnival, Fuel) – obrazki z nich możecie zobaczyć w jednej z poprzednich wiadomości. Oczywiście za wszystko trzeba zapłacić 1200 punktów Microsoftu. Z okazji premiery pakietu studio Infinity Ward rozpocznie weekend z podwójnym doświadczeniem, który wystartuje już jutro. Nie wiemy jeszcze kiedy zestaw pojawi się na konsoli PlayStation 3.

Sega

Według źródeł serwisu Joystiq, firma Sega pracuje nad nową grą z serii Sonic Riders, która będzie obsługiwana przy pomocy kontrolera Natal. Podobno produkcja ma nazywać się Sonic Free Riders i zostanie pokazana na zbliżających się targach E3. Poprzednie odsłony marki pojawiły się na konsolach PlayStation 2 oraz GameCube i reprezentowały gatunek futurystycznych wyścigów. W głównych rolach występowali Sonic i przyjaciele, którzy ścigali się na latających deskach oraz korzystali z różnych broni.

Galeria obrazków

Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers

Galeria filmów

Earthworm Jim HD - trailer #1

Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1 - trailer #1

Spider-Man: Shattered Dimensions

Gramy w Sims 3: Kariera - Stylista

Gramy w Red Dead Redemption - mini Meksyk

gry