Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2013, 11:35

autor: Sarge

Wieści ze świata (Battlefield 4, SimCity, EverQuest Next) 13/8/13

Dziś piszemy m.in. o zbliżającym się ujawnieniu nowej mapy i trybu w strzelaninie Battlefield 4, aktualizacji gry SimCity, wersji pecetowej produkcji MMO EverQuest Next, a także zwolnieniach w studiu Crystal Dynamics. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

The Bridge

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę The Bridge. Dzieło Ty Taylora i Mario Castanedy możecie aktualnie nabyć 60% taniej. Obecnie produkcja kosztuje 5,59 euro (ok. 23 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

SimCity

Studio Maxis wypuściło kolejną aktualizację gry SimCity, wprowadzającą m.in. narzędzie do podwyższania i obniżania poziomu dróg, co pozwoli na budowanie wiaduktów czy tuneli. Nowa funkcja została ujawniona na udostępnionym przez dewelopera filmie widocznym poniżej.

EverQuest Next

David Georgeson z firmy Sony Online Entertainment powiedział w wywiadzie dla serwisu Eurogamer, że obecnie twórcy gry EverQuest Next skupiają się wyłącznie na wersji pecetowej. Rozmówca nie wykluczył jednak możliwości wydania EverQuest Next także na PlayStation 4, ale w tej chwili nie podjęto jeszcze takiej decyzji. EverQuest Next na PC ma ukazać się w 2014 roku.

Crystal Dynamics

Firma Square Enix potwierdziła serwisowi Kotaku, że zwolniła kilkunastu pracowników studia Crystal Dynamics, odpowiedzialnego m.in. za serie Legacy of Kain i Tomb Raider. Wydawca zapewnia, że nie wpłynie to negatywnie na tworzenie kolejnej części cyklu Tomb Raider. Zwolnienia mają związek z organizacją pracy przy tajemniczym drugim projekcie studia Crystal Dynamics. Firma Square Enix zapewnia, że zwolnienia były „absolutnie konieczne” i obiecuje pomoc osobom pozbawionym dotychczasowych stanowisk.

Assassin’s Creed IV: Black Flag

Firma Ubisoft udostępniła materiał wideo prezentujący poszczególne elementy gry Assassin’s Creed IV: Black Flag w Edycji Bukaniera, która została ujawniona kilka miesięcy temu. W jej skład wchodzi figurka Edwarda Kenwaya, pudełko kolekcjonera, album z grafikami, oficjalna ścieżka dźwiękowa, dwie grafiki w ochronnej kopercie i kilka dodatków DLC. Cena Edycji Bukaniera w sklepie Uplay to 249,90 zł za wersję na PC i 349,90 zł dla posiadaczy konsol.

Xbox One / PC

Reprezentant koncernu Microsoft potwierdził serwisowi CVG, że posiadacze PC otrzymają w 2014 roku wsparcie dla oficjalnych padów dedykowanych konsoli Xbox One. Dokładna data nie została podana, ale pewne jest, że na PC nie skorzystamy z kontrolera od Xboksa One w dniu premiery tej platformy sprzętowej.

Civilization Online

Brian Roundy z firmy 2K Games powiedział serwisowi PC Gamer, że zapowiedziana w zeszłym roku gra MMO Civilization Online ukaże się najpierw tylko w Korei Południowej i „w tej chwili nie ma planów wydania jej w Ameryce Północnej”. Można się więc domyślać, że tym bardziej europejscy gracze nie powinni liczyć na zagranie w ten tytuł w najbliższym czasie. Obecnie wydawca nie podaje nawet daty premiery w Korei. Można się domyślać, że dopiero po debiucie na azjatyckim rynku firma 2K Games pomyśli o ekspansji na inne kontynenty.

Battlefield 4

Studio EA DICE poinformowało za pośrednictwem Twittera, że na targach gamescom w Kolonii ujawniona zostanie zupełnie nowa mapa i tryb rozgrywki w grze Battlefield 4. Prezentację będzie można obejrzeć na żywo przez Internet. Targi gamescom odbędą się w dniach 21-25 sierpnia.

Nową mapę i tryb w grze Battlefield 4 poznamy na targach gamescom - Wieści ze świata (Battlefield 4, SimCity, EverQuest Next) 13/8/13 - wiadomość - 2013-08-13
Nową mapę i tryb w grze Battlefield 4 poznamy na targach gamescom

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

  1. Beatbuddy: Tale of the Guardians

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

  1. The Bureau: XCOM Declassified – Następstwo
  2. War Thunder – patch v.1.33
  3. WRC: FIA World Rally Championship 4 – Rajd Szwecji
  4. Civilization Online – teaser
  5. Meridian: New World – trailer
  6. S.K.I.L.L.: Special Force 2 – trailer
  7. X Rebirth – dziennik dewelopera #1 – skala i detale (PL)
  8. X Rebirth – dziennik dewelopera #2 – sterowanie (PL)
  9. Timelines: Assault on America - trailer