Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Civilization Online (PC)
OkładkaCivilization Online (PC)

Civilization Online PC

Wyprodukowana przez południowokoreańskie studio XL Games, sieciowa odsłona kultowej serii strategicznej, wykreowanej w 1991 roku przez legendę branży growej, Sida Meiera. Tytuł łączy klasyczną mechanikę cyklu z rozwiązaniami typowymi dla współczesnych gier MMO.

RPG | FPP | TPP | średniowiecze | MMORPG | sandbox | indie | MMO | crafting

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Civilization Online Premiera PC

anulowana

producent: XL Games wydawca: 2K Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Civilization Online

EVE Online

Anarchy Online

Entropia Universe

Civilization Online to sieciowa wersja popularnej strategii o budowaniu i rozwijaniu cywilizacji. Produkcję przygotowało południowokoreańskie studio XL Games, założone i prowadzone przez Jake’a Songa, byłego pracownika NCSoftu. Twórcą marki Civilization jest Sid Meier, obecnie przewodzący studiu Firaxis.

Seria Civilization fascynuje graczy od wielu lat i doczekała się paru odsłon. Civilization Online to przeniesienie założeń gry stworzonej przez Sida Meiera do środowiska MMO. Z tego względu, autorzy z XL Games postanowili dość znacząco zmienić rozgrywkę. Gracze nie wcielają się we władców, a członków czterech kultur, walczących ze sobą na sporych mapach. Zabawa toczy się w czasie rzeczywistym w świecie, który przechodzi nieustanne przeobrażenia. Gra została też podzielona na sesje – po zwycięstwie jednej z frakcji, świat i wyniki są resetowane. Uczestnicy zachowują jednak pewne właściwości postaci. Cele rozgrywki w poszczególnych „meczach” mogą być różne: od zbudowania statku kosmicznego, aż po dominację militarną.

Jako członek jednej z organizacji możemy eksplorować proceduralnie generowany świat, wytwarzać przedmioty, dokonywać odkryć i prowadzić wojny z pozostałymi stronami konfliktu. Jedną z ważniejszych opcji jest stawianie własnych budynków, w tym charakterystycznych dla serii „cudów świata”, których ukończenie wymaga współpracy wielu osób. Autorzy pomyśleli o tak różnorodnych ścieżkach kariery jak dyplomacja czy dowództwo wojskowe. W toku rozwoju poszczególni gracze mogą zostać przywódcami miast, a nawet całej cywilizacji i wydawać rozkazy podwładnym. Często takie wybory są dokonywane na drodze demokratycznej.

Podobnie jak w klasycznych odsłonach Civilization, frakcje w grze mogą rozwijać się i z czasem przechodzić w jedną z sześciu epok historycznych: od starożytności, przez renesans, aż po współczesność. Wraz z takim przejściem zmienia się wiele elementów – członkowie danej kultury mogą między innymi kupować nowe rodzaje broni i korzystać z lepszych środków transportu. Rozwój wymaga zdobycia surowców naturalnych, co czasem może być utrudnione warunkami geograficznymi – cenne surowce można jednak kupić od innych graczy lub przejąć je siłą.

Civilization Online korzysta z silnika CryEngine 3, dzięki czemu oferuje ładne widoczki. Na uwagę zasługuje to, że mapy z gry są generowane proceduralnie, co zapewnia unikatowość każdej rozgrywki.

Tryb gry: massive online multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 7.5 / 10 na podstawie 40 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Civilization Online: Odpowiednia dla każdego wieku.