Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 października 2012, 09:00

autor: luckie

Civilization Online – Cywilizacja wkracza na ziemie MMO

Firma Take 2 Interactive zdradziła, że w przygotowaniu znajduje się gra Civilization Online – MMORTS kierowany na rynek azjatycki. Tym razem rolę twórców serii ograniczono do pomocy koreańskiemu studiu zajmującemu się produkcją. Niestety nie wiadomo, czy gra pojawi się również w Europie.

Firma Take 2 Interactive poinformowała media o swoim nowym projekcie – Civilization Online, czyli tworzonej na rynek azjatycki grze MMORTS, czerpiącej z dorobku Sida Meiera. Produkcją zajmuje się ekipa z Korei Południowej, XL Games, a rolę ojców serii, studia Firaxis Games, ograniczono do wspierania Azjatów. Obecny szef XL Games, Jake Song, brał czynny udział przy tworzeniu popularnego cyklu MMORPG-ów Lineage – można zatem założyć, że dobrze zna specyficzną naturę MMO. Niestety, wydawca nie wypowiedział się na temat wydania gry na Zachodzie.

Civilization V - 2012-10-26
Civilization V

Civilization Online

  • Gra z gatunku MMORTS
  • Tworzona przez studio XL Games przy współpracy z Firaxis Games
  • Grę wyda Take 2 Interactive
  • Prawdopodobnie będzie przeznaczona wyłącznie na rynek azjatycki
  • Data premiery i specyfika rozgrywki są nieznane

Nietrudno zrozumieć przyczyny takiej decyzji. Wielu dużych wydawców zauważyło popyt na produkcje MMO w Azji, co sprawia, że znane marki przenoszone są na rynek azjatycki. Przykładem może być Call of Duty Online, Counter-Strike Online lub wypuszczona w tym miesiącu przez firmę Take 2 NBA 2K Online – internetowa adaptacja popularnej serii poświeconej koszykówce. Z kolei urządzenia mobilne mieszkańców Wschodu podbija NBA 2K All-Stars – w ciągu dwóch miesięcy od premiery tytuł znalazł 300 tysięcy nabywców. Take 2 twierdzi, że Civilization Online jest jedną z najambitniejszych tego typu produkcji aktualnie tworzonych w tamtym rejonie. Na razie nie ujawniono żadnych szczegółów dotyczących rozgrywki, ale już sama koncepcja przeniesienia Cywilizacji do gatunku MMO może budzić zainteresowanie.

Co to oznacza dla nas? Nikt jeszcze nie powiedział definitywnie, że Civilization Online nie pojawi się w Europie. W osteteczności pozostaje mieć nadzieję, że pod wpływem dużej popularności gry, prędzej czy później Take 2 zdecyduje się wydać ją również na Zachodzie.