Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 sierpnia 2013, 22:00

Przegląd MMO (9/08/2013) – m.in. Civilization Online, Final Fantasy XIV: A Realm Reborn, TERA

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. pierwsze konkrety w sprawie Civilization Online, start otwartych beta-testów Final Fantasy XIV: A Realm Reborn oraz najnowszą aktualizację TERA.

Witamy w kolejnej odsłonie cyklu poświęconego w całości tematyce gier MMO. Dowiecie się z niego wszystkiego o ostatnich nowinkach i wydarzeniach ze światów najpopularniejszych produkcji. Jeśli chcecie wiedzieć dokładnie co dzieje się lub dziać się będzie wokół waszego ulubionego tytułu, to znaleźliście się w odpowiednim miejscu. Dziś w Przeglądzie MMO omawiamy m.in. pierwsze doniesienia na temat Civilization Online, rychły start beta-testów Final Fantasy XIV: A Realm Reborn, a także kolejną aktualizację TERA. Ponadto wspominamy o takich grach jak Age of Wulin, EverQuest Next, Star Wars: The Old Republic, Warhammer 40K: Eternal Crusade, World of Warcraft.

Civilization Online

Koreańskie studio XL Games zdecydowało się przerwać zmowę milczenia i ujawniło, w rozmowie z zachodnim serwisem Joystiq, pierwsze szczegółowe informacje na temat swej najnowszej produkcji – Civilization Online. Deweloperzy zdradzili m.in. jak wyglądać będzie ogólny zarys rozgrywki, jaka będzie w nim rola samych graczy, a także w jaki sposób zostaną rozwiązane kwestie trybu PvP oraz eksploracji.

Na starcie w produkcji dostępne będą jedynie cztery cywilizacje, choć twórcy nie wykluczają, że liczba ta zostanie z czasem powiększona. W odróżnieniu od pierwowzorów, w Civilization Online nie wcielimy się w imperatora, lecz staniemy się jedynie jednym z maleńkich trybików wielkiej machiny. Od tego jak pokierujemy naszą karierą (a będzie sporo dostępnych ścieżek) zależeć będzie nasza pozycja w społeczeństwie. Gracze sami będą decydować, w drodze demokratycznych wyborów, którzy z nich zajmą najwyższe stanowiska przywódcze.

Sama rozgrywka sprowadzać się będzie, podobnie jak miało to miejsce w przypadku poprzednich tytułów z serii, do przejścia przez kolejne etapy rozwoju. Będą to: antyk, klasycyzm, średniowiecze, renesans, rewolucja przemysłowa i nowożytność. Deweloperzy nie zapomnieli także o jednym z najważniejszych elementów gier MMO, jakim jest tryb PvP. Starcia w Civilization Online będą się rozgrywać pomiędzy całymi armiami, indywidualne pojedynki zejdą na dalszy plan.

Kluczem do zwycięstwa będzie eksploracja. Rozpoczynając zabawę nie będziemy od razu znali całego obszaru rozgrywki, stąd jak najszybsze jego poznanie będzie miało fundamentalne znaczenie. Twórcy zapowiedzieli, że do zakończenia gry będzie można doprowadzić na dwa różne sposoby. Pierwszym z nich będzie podbicie wszystkich rywali, drugim zaś doprowadzenie danej cywilizacji do epoki podróży kosmicznych.

Data premiery Civilization Online pozostaje owiana tajemnicą, wiadomo jedynie, że grę napędzać będzie silnik CryEngine 3 oraz że ukaże się ona na PC. Twórcy nie zdecydowali się jeszcze na żaden konkretny model biznesowy, choć w trakcie wywiadu nie ukrywali, że obecnie skłaniają się bardzo ku opcji free-to-play. Plany Koreańczyków zostały zatwierdzone przez legendarnego twórcę serii, Sida Meiera, który zaakceptował ogólny koncept gry. Więcej informacji na temat Civilization Online znajdziecie w przygotowanej przez nas wiadomości.

  1. Rozmowa serwisu Joystiq z przedstawicielami studia XL Games

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

Po długim oczekiwaniu, w końcu poznaliśmy start otwartych beta-testów Final Fantasy XIV: A Realm Reborn. Przedstawiciele firmy Square Enix poinformowali, że zarówno posiadacze PC, jak i PlayStation 3, do gry będą mogli zasiąść w weekend 17 - 19 sierpnia. Szczęśliwcy, którzy mieli okazję brać udział w trzeciej fazie testów będą mogli rozpocząć zabawę dzień wcześniej. Uczestnicy bieżącej bety będą mieli okazję sprawdzić wszystkie elementy gry do 20 poziomu doświadczenia włącznie. Przypominamy, że wszystkie postacie stworzone w tym czasie nie zostaną usunięte i trafią do pełnej wersji gry.

Wydawca Final Fantasy XIV: A Realm Reborn ujawnił również szczegóły dotyczące zamówień przedpremierowych gry, które gwarantują wcześniejszy dostęp do pełnej wersji tytułu. Posiadacze preorderów będą mogli rozpocząć swoją przygodę z produkcją już 24 sierpnia, czyli na trzy dni przed oficjalną premierą. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w opracowanej przez nas z tej okazji wiadomości.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

TERA

Niemiecka firma Gameforge, europejski wydawca TERA, zapowiedziała rychłe nadejście kolejnej dużej aktualizacji zatytułowanej The Alliance. Jej fabuła obracać się będzie wokół nowego surowca, Noctenium, o który walczyć będą ze sobą trzy zwaśnione sojusze. W zależności od obranej strony, na graczy i ich gildie czekać będą unikatowe bonusy, dlatego warto dobrze się zastanowić przed dokonaniem wyboru.

Każdy z sojuszy oferuje, oprócz standardowych premii do zdobywanego doświadczenia i ataku/obrony, specjalne zdolności. Mogą to być: dodatkowe złoto zdobywane podczas zabijania potworów, dodatkowa reputacja lub odporność na ogłuszenia. Każda ze stron posiadać będzie również własne kwatery główne, do których wstęp uzyskają jedynie ich członkowie.

  1. Oficjalna strona internetowa gry TERA

Age of Wulin

Age of Wushu, w Europie znany pod nazwą Age of Wulin, doczekał się w dniu wczorajszym pierwszego rozszerzenia. Dodatek zatytułowany Legends of Mount Hua jest naprawdę rozbudowany i wprowadza bardzo dużo nowej zawartości do świata gry – m.in. nowe lokacje, umiejętności, ekwipunek i wiele innych. Pewnym jest, że rozszerzenie trafi na europejskie serwery z opóźnieniem, nie sposób jednak przewidzieć jak wielkim.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Age of Wulin

EverQuest Next

Studio Sony Online Entertainment zdecydowało się wpuścić wszystkich ciekawskich „na zaplecze” i opublikowało pierwszy materiał wideo prezentujący kulisy powstawania ich najnowszego dzieła – EverQuest Next. Ponadto, deweloperzy postanowili poprosić graczy o pomoc w rozwiązaniu kilku istotnych kwestii związanych z mechaniką gry. Wystarczy udać się pod ten adres, gdzie znajdziemy szereg ankiet, poprzez wypełnienia których pomożemy podjąć twórcom właściwą (oby) decyzję, co do przyszłości ich produkcji.

  1. Oficjalna strona internetowa gry EverQuest Next

Star Wars: The Old Republic

W świecie Star Wars: The Old Republic zawitał nowy update, oznaczony numerem 2.3 i zatytułowany Titans of Industry. Wprowadził on sporo dodatkowej zawartości, na czele z dwoma flashpointami, mountem oraz rozwinięciem wątku fabularnego. Więcej informacji na temat aktualizacji znajdziecie pod tym adresem.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Star Wars: The Old Republic

Warhammer 40K: Eternal Crusade

Studio Behaviour Interactive, pracujące obecnie nad grą MMORPG Warhammer 40K: Enternal Crusade, odsłoniło kolejny punkt na swojej interaktywnej „mapie”, którą znajdziemy na ich oficjalnej witrynie internetowej. Tym razem deweloperzy zdecydowali przybliżyć wszystkim zainteresowanym swój zespół, a wszystko za sprawą krótkiego materiału wideo, który znajdziecie poniżej.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Warhammer 40K: Eternal Crusade

World of Warcraft

Przedstawiciele firmy Blizzard Entertainment zaprezentowali jeden z kolejnych elementów, który trafi do ich sztandarowej produkcji, World of Warcraft, wraz z nadejściem aktualizacji 5.4. Będzie to system Connected Realms, który umożliwi połączenie odludnionych serwerów w taki sposób, by znajdujące się na nich postacie mogły wchodzić we wspólną interakcję. Twórcy dokładają wszelkich starań, by wprowadzone zmiany nie były nadto inwazyjne, tym samym ograniczają do minimum jakiekolwiek znaczniki sugerujące, że mamy do czynienia z różnymi serwerami. Więcej na ten temat przeczytacie w przygotowanej przez nas wiadomości.

  1. Oficjalna strona internetowa gry World of Warcraft