Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 sierpnia 2013, 10:24

autor: qjin

Dragon Age: Inquisition na nowych obrazkach

Redakcja serwisu Game Informer udostępniła nowe obrazki z gry Dragon Age: Inquisition, zapowiedzianego na przyszły rok cRPG-a studia BioWare. Kto wie, czy nie zagramy w „trójce” widoczną na jednym z nich rasą Qunari.

W trzeciej odsłonie serii powróci możliwość tworzenia bohatera – być może to Qunari będzie jedną z grywalnych ras - Dragon Age: Inquisition na nowych obrazkach - wiadomość - 2013-08-10
W trzeciej odsłonie serii powróci możliwość tworzenia bohatera – być może to Qunari będzie jedną z grywalnych ras

Bez wątpienia obecny tydzień stoi pod znakiem trzeciej części serii Dragon Age autorstwa studia BioWare. Gra trafiła na okładkę wrześniowego numeru czasopisma Game Informer, a co za tym idzie – poznaliśmy wiele nowych szczegółów na temat rozgrywki, fabuły, systemu dialogowego czy tworzenia postaci. Wcześniej opublikowano nawet nagranie, w którym widać fragmenty rozgrywki z wersji pre-alfa. Na tym serwis Game Informer nie poprzestaje – udostępniono bowiem dwa nowe obrazki, dzięki czemu możemy przyjrzeć się przykładowym lokacjom w Dragon Age: Inquisition. Więcej zrzutów z gry znajdziecie w naszych poprzednich wiadomościach.

W "Inkwizycji" będą zarówno nowi towarzysze, jak i starzy znajomi (źródło: Game Informer) - Dragon Age: Inquisition na nowych obrazkach - wiadomość - 2013-08-10
W "Inkwizycji" będą zarówno nowi towarzysze, jak i starzy znajomi (źródło: Game Informer)

Na jednych z nich widać członków drużyny: Varrika (po lewej), Cassandrę (w środku) oraz nową, kluczową postać o imieniu Vivienne (po prawej), magiczkę z Orlais. Z kolei na ostatnim możemy podziwiać ruiny twierdzy, na której tle stoi Qunari – rasa, który być może okaże się grywalna, gdyż twórcy chcieliby widzieć ich więcej w nadchodzącym Dragon Age’u.

Ludzie, elfy i krasnoludy będą na pewno grywalnymi rasami - ale co z innymi? (źródło: Game Informer) - Dragon Age: Inquisition na nowych obrazkach - wiadomość - 2013-08-10
Ludzie, elfy i krasnoludy będą na pewno grywalnymi rasami - ale co z innymi? (źródło: Game Informer)
Dragon Age: Inquisition – przykładowe zmiany:
  • Większy świat, większa skala wydarzeń
  • Powrót opcji tworzenia postaci z wyborem rasy
  • Rozbudowany system dialogów
  • Walki będące połączeniem rozwiązań pierwszej i drugiej części
  • Nowy silnik – Frostbite 3 (Battlefield 4)
  • Prawdopodobny tryb sieciowy

Nowa odsłona cyklu BioWare ma przynieść wiele diametralnie zmieniających rozgrywkę zmian. Jak ujawniono w ostatnich dniach, staniemy na czele tytułowej Inkwizycji, by poskromić czające się na całym kontynencie Thedas zło. Twórcy już teraz obiecali, że skala wydarzeń znacznie przekroczy to, co znaliśmy do tej pory z serii Dragon Age. W parze z rozmachem idzie również bardziej otwarta struktura świata – jednakże nie będzie on tak rozległy, jak może się niektórym wydawać. Otóż lokacje same w sobie mają być znacznie większe od tych z poprzednich części, ale ze względu na ogromne rozmiary Thedas nie jest możliwe zaoferowanie graczowi w pełni otwartego świata. Część obszarów będzie początkowo niedostępna, dopiero poczynione postępy w fabule, zdobywanie reputacji czy wykonywanie zadań pobocznych pozwoli nam dostać się do kolejnych poziomów.

Pod niektórymi względami Dragon Age: Inquisition ma być połączeniem rozwiązań z „jedynki” i „dwójki” – do nowych towarzyszy dołączą stare twarze (w tym m.in. Morrigan), a system walki ma usatysfakcjonować zarówno fanów oryginału, jak i nie najlepszej kontynuacji. Z jednej strony – starcia będą wymagać od gracza nieco taktycznego podejścia, ale z drugiej – mają być także dość dynamiczne. Więcej o tych elementach i wielu innych dowiecie się z naszej wiadomości, w której zamieściliśmy wszystkie najnowsze informacje o grze.

Dragon Age: Inquisition tworzone jest z myślą o PC oraz konsolach obecnej i przyszłej generacji. Wstępnie termin premiery ustalono na czwarty kwartał 2014 roku.