Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 sierpnia 2013, 19:38

autor: Ender

Dragon Age: Inquisition – pierwszy film z fragmentami rozgrywki z wczesnej wersji tytułu

Magazyn Game Informer ogłosił, że głównym tematem jego wrześniowego numeru będzie gra Dragon Age: Inquisition. Redakcja zaprezentowała okładkę czasopisma oraz film, na którym zobaczymy pierwsze fragmenty gameplayu, pochodzące z wczesnej wersji produkcji.

Okładka wrześniowego numeru magazynu Game Informer - Dragon Age: Inquisition – pierwszy film z fragmentami rozgrywki z wczesnej wersji gry - wiadomość - 2013-08-06
Okładka wrześniowego numeru magazynu Game Informer

Jak się właśnie dowiedzieliśmy, we wrześniowym numerze magazynu Game Informer pojawią się nowe informacje dotyczące gry Dragon Age: Inquisition. Zapowiedzi kolejnego wydania czasopisma towarzyszyła prezentacja jego okładki, zawierająca wcześniej niewidzianą grafikę koncepcyjną z tytułu oraz klip wideo przedstawiający wnętrze studia BioWare i wypowiedzi twórców.

Jak już wiemy w trakcie rozgrywki gracze stają na czele Inkwizycji, organizacji mającej za zadanie walkę ze złem, które rozpleniło się na kontynencie Thedas. Autorzy twierdzą, że stawiają duży nacisk na element zarządzania naszymi podwładnymi i budowania pozycji grupy wśród innych frakcji świata. Na krótkim filmie obejrzymy też po raz pierwszy fragmenty rozgrywki, pochodzące z bardzo wczesnej wersji produkcji. Zobaczymy na nich nie tylko niektóre lokacje oraz interfejs, ale także sekwencje eksploracji i walki. Co ciekawe, wygląda na to, że podobnie jak w zapowiedzianej trzeciej części Wiedźmina czy serii The Elder Scrolls, dosiądziemy również koni.

Premiera Dragon Age: Inquisition planowana jest na koniec przyszłego roku. Niedawno producenci zdecydowali się na zmianę tytułu gry, porzucając cyfrę trzy w jej nazwie. Decyzję tę uzasadniono względami marketingowymi. Produkcja trafi jednocześnie na pięć platform sprzętowych (PC, Xbox 360, Xbox One, PlayStation 4 oraz PlayStation 3). Deweloperzy zapewniają, że mają zamiar w pełni wykorzystać potencjał wszystkich z nich.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Dragon Age
  2. Oficjalna strona magazynu Game Informer