Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 czerwca 2013, 14:25

autor: moir

Dragon Age III: Inquisition zmienia nazwę na Dragon Age: Inquisition. Tytuł trafi również na PS4 i XONE

Władze Electronic Arts, wydawcy najnowszej odsłony Dragon Age, zdecydowały o zmianie nazwy Dragon Age III. Gra, już jako Dragon Age: Inquisition, trafi również na konsole nowej generacji.

Dragon Age: Inquisition zadebiutuje także na konsolach nowej generacji. - Dragon Age III: Inquisition zmienia nazwę na Dragon Age: Inquisition. Tytuł trafi również na PS4 i XONE - wiadomość - 2013-06-21
Dragon Age: Inquisition zadebiutuje także na konsolach nowej generacji.

Tytuł kolejnej odsłony niezwykle popularnej serii cRPG Dragon Age został, decyzją wydawcy, zmieniony. W przyszłym roku na rynek trafi więc nie, jak wcześniej zapowiadano, Dragon Age III: Inquistion, lecz po prostu Dragon Age: Inquisition.

Frank Gibeau, jeden z przedstawicieli firmy Electronic Arts, tłumaczył podjętą decyzję tym, że najnowsza gra ze stajni BioWare nie będzie podążała ścieżką fabularną wytyczoną przez swoje poprzedniczki, czyli Dragon Age: Początek i Dragon Age II. Produkcja ma stanowić zupełnie świeży rozdział w przyjętym uniwersum.

Wydaje mi się, że spory w kwestii używania numerów bądź nie trwały dosłownie od zawsze. My natomiast chcieliśmy zwrócić większą uwagę odbiorców na słowo Inkwizycja, które to stanowi główną tematykę opowiadanej historii.

Jest to decyzja stricte marketingowa, choć szczerze mówiąc ciężko doszukiwać się w tym jakiejś wyszukanej strategii. Po prostu chcieliśmy uświadomić wszystkim graczom, że Dragon Age: Inquisition będzie zupełnie nową opowieścią osadzoną w tradycyjnym uniwersum Dragon Age.

Gibeau wspomniał również o planach wydania Dragon Age: Inquisition również na konsole nowej generacji.

Nowe platformy dają nam okazję do wydania produkcji bogatszej w detale, większy świat oraz całe mnóstwo dodatkowej zawartości. Nie chcieliśmy wydawać „współczesnej” gry na rynku następnej generacji. Zdecydowaliśmy skorzystać z szansy i poświęcić więcej zasobów i czasu, by stworzyć tytuł wspierający nowe technologie. Szczerze mówiać, podnieśliśmy nasze oczekiwania.

W świetle ujawnionych informacji należy poczynić drobną aktualizację tego, co wiedzieliśmy do tej pory. Dragon Age: Inquisition ma ukazać się w 2014 roku na PC, PlayStation 3, Xboksa 360, PlayStation 4 oraz Xboksa One.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Dragon Age