Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 sierpnia 2013, 18:55

Arma III – kampania singleplayer zostanie wydana w formie epizodycznej po premierze gry

Deweloperzy ze studia Bohemia Interactive ogłosili dziś, że kampania singleplayer w długo oczekiwanej przez fanów grze Arma III zostanie opublikowana w formie darmowych epizodów już po jej premierze. Pierwszy ukazać ma się w przeciągu miesiąca od debiutu tytułu.

W ubiegłym roku, po głośnym aresztowaniu dwóch twórców gry jej premiera została przesunięta - Arma III – kampania singleplayer zostanie wydana w formie epizodycznej po premierze gry - wiadomość - 2013-08-06
W ubiegłym roku, po głośnym aresztowaniu dwóch twórców gry jej premiera została przesunięta

Mamy nie najlepsze wieści dla fanów gry Arma III. Tytuł, który powinien zadebiutować we wrześniu tego roku, na samym starcie nie będzie zawierać fabularnej kampanii dla pojedynczego gracza. Informację tę przekazali właśnie twórcy z czeskiego studia Bohemia Interactive, w obszernym wpisie na oficjalnym blogu deweloperskim. Nie oznacza to jednak, że producenci zrezygnowali z tego elementu tytułu. Kampania ukaże się w formie trzech darmowych epizodów DLC. Każdy z nich zawierać ma kilka powiązanych ze sobą misji, które razem przedstawią nam oryginalną historię przedstawiającą konflikt wokół, którego toczy się rozgrywka. Pierwszy odcinek zatytułowany Survive ma ukazać się w nie dłużej niż około 30 dni od premiery Army. Pozostałe dwa epizody (Adapt oraz Win) zostaną udostępnione w przeciągu kolejnych miesięcy.

Jak wspominają twórcy, powodów takiej a nie innej decyzji było kilka. Najważniejszym jest z pewnością zmiana strategii oraz sposobu produkcji i planowania gry, która była efektem przeprowadzonych na dużą skalę testów alfa i beta. Implementacja poprawek oraz wskazówek czy sugestii graczy dotyczących modelu rozgrywki wymagała ogromnych nakładów pracy ze strony niewielkiego zespołu. Nie był on w stanie pracować na kilka frontów, przygotowując do tego scenariusze fabularne. Producenci z ciężkim sercem zdecydowali się więc zostawić ich dokończenie na później, by skupić siły i uwagę na jakości pozostałych trybów zabawy. Ruch ten pozwoli dodatkowo nie opóźniać przesuniętej już daty debiutu tytułu, co powinno zadowolić część fanów oraz modderów.

Wśród dostępnych pojazdów znajdziemy też między innymi helikoptery bojowe - Arma III – kampania singleplayer zostanie wydana w formie epizodycznej po premierze gry - wiadomość - 2013-08-06
Wśród dostępnych pojazdów znajdziemy też między innymi helikoptery bojowe

Co prawda, premierowa wersja Arma III nie ma posiadać kampanii, ale nie zabraknie w niej kilkunastu pojedynczych misji dla samotnych graczy. W żadnym stopniu nie zostanie okrojony też najważniejszy moduł produkcji, a więc rozgrywki wieloosobowe. Poza ogromnym polem działań wojennych, Arma III oferować ma około 40 rodzajów broni, 20 pojazdów, a także edytor scenariuszy oraz wsparcie dla modów. Oficjalnym polskim dystrybutorem gry będzie firma CDP.pl, która przygotuje również jej kinową lokalizację.

  1. Gra Arma III - testujemy wersję alfa militarnego sandboksa
  2. Oficjalna strona internetowa gry Arma III