Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lipca 2013, 14:10

autor: qjin

Arma III w planie wydawniczym CDP.pl

Dowiedzieliśmy się, że Arma III, kontynuacja militarnej serii strzelanin, zostanie wydana w Polsce przez spółkę CDP.pl, a nie jak dotychczasowe odsłony – przez firmę LEM. Gra zadebiutuje w polskiej kinowej wersji językowej (napisy) we wrześniu 2013 roku.

Arma III nie zostanie wydana przez firmę LEM, tylko CDP.pl - Arma III w planie wydawniczym CDP.pl  - wiadomość - 2013-07-05
Arma III nie zostanie wydana przez firmę LEM, tylko CDP.pl
Arma III w skrócie:
  • Jest to militarna strzelanina oferująca kilka trybów rozgrywki (single oraz multi)
  • Do tej pory gry z serii Arma były wydawane w Polsce przez firmę LEM. Trzecia część marki przeszła w ręce spółki CDP.pl
  • Premiera w naszym kraju odbędzie się we wrześniu 2013 roku w polskiej kinowej wersji językowej (napisy)

W planie wydawniczym firmy CDP.pl znalazła się gra Arma III, czyli kolejna odsłona militarnej serii realistycznych strzelanin – poinformował Michał Gembicki, Członek Zarządu spółki. Do tej pory cykl stworzony przez czeskie studio Bohemia Interactive był dystrybuowany na polskim rynku przez Licomp Empik Multimedia.

Arma III to tytuł doskonale wpisujący się w nasze plany. CDP specjalizuje się w wydawaniu symulatorów i teraz dzięki Arma III nasza oferta jest jeszcze pełniejsza. Realizm, oprawa graficzna i łatwość modyfikacji gry przez społeczność graczy to najmocniejsze strony produkcji studia Bohemia Interactive – cieszymy się, że będziemy mogli zaoferować tę grę naszym polskim klientom.” – podsumowuje Michał Gembicki.

Arma III jest kolejnym, po Fast & Furious: Showdown i Deadpool, tytułem, który trafił z LEM-u do katalogu spółki CDP.pl. Warto nadmienić, że firma Licomp Empik Multimedia została wystawiona na sprzedaż i w kuluarach mówi się, iż w tym roku zakończy działalność wydawniczą. Potwierdzają to wydawane dotychczas przez nią gry, które przechodzą do rąk innego dystrybutora.

Arma III kładzie duży nacisk na realizm i zaoferuje ogromną mapę, dającą szerokie pole do popisu - Arma III w planie wydawniczym CDP.pl  - wiadomość - 2013-07-05
Arma III kładzie duży nacisk na realizm i zaoferuje ogromną mapę, dającą szerokie pole do popisu

Produkcja Bohemia Interactive to realistyczny FPS, który przedstawia współczesne pole walki w kilku trybach: fabularnej kampanii skupionej wokół elitarnego oddziału NATO, swobodnej rozgrywce bez zakończenia oraz bogatych w doznania zmaganiach przez Internet. Do dyspozycji gracza zostanie oddany ogromny obszar oraz nowoczesne wyposażenie i różnej maści wojskowe pojazdy. Więcej o samej rozgrywce dowiecie się z naszego testu wczesnej wersji gry. Tytuł powstaje na autorskim silniku zespołu Bohemia, wspierającym najnowsze technologie, z fizyką Nvidia PhysX i DirectX-em 11 na czele. Jakość grafiki możecie wstępnie ocenić po zajrzeniu do naszego porównania ustawień z wersji alfa. Aktualnie produkcja znajduje się na etapie bety i dostęp do niej otrzymacie, kupując ją na stronie sklepu cyfrowej dystrybucji Steam albo na witrynie internetowej producenta.

Arma III wyjdzie na PC we wrześniu tego roku. Firma CDP.pl przygotuje polską kinową wersję jezykową (napisy).