Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 listopada 2014, 14:59

Civilization Online - zobacz dwa nowe zwiastuny

Podczas trwających obecnie targów G-Star studio XL Games wypuściło dwa nowe materiały video promujące nadchodzące MMO Civilization Online.

Obecnie w Korei Południowej dobiega już powoli końca tegoroczna edycja G-Star, czyli jednej z największych imprez poświęconych azjatyckiemu rynkowi gier. Jak co roku na targach stawiły się najważniejsze zespoły zajmujące się tworzeniem w gatunku MMO i większość z nich przywiozła liczne nowe materiały video ze swoich projektów. Jednym z tych studiów było XL Games, dzięki czemu możemy obejrzeć teraz dwa nowe filmiki z Civilization Online.

Trzeba przyznać, że gra prezentuje się bardzo atrakcyjnie pod względem wizualnym, co jest zasługą zarówno zastosowania najnowszej wersji silnika CryEngine, jak i postawienia na lekko kreskówkowy styl graficzny.

Przypomnijmy, że Civilization Online zapowiadane jest jako nietypowe MMO, w którym gracze będą musieli ze sobą współpracować w celu tworzenia wirtualnych imperiów. Każdy z nich wybierze sobie rolę, taką jak np. budowniczego czy żołnierza, a następnie wraz z kolegami będzie musiał zmierzyć się z nacjami innych użytkowników. W trakcie zabawy weźmiemy udział zarówno w małych pojedynkach, jak i wielkich bitwach z udziałem setek jednostek. Ponadto kierowane przez graczy kraje będą się cały czas rozwijały, przechodząc przez kolejne ery rozwoju technologicznego i kulturowego.

Civilization Online powstaje wyłącznie z myślą o pecetach. W chwili obecnej trwa koreańska zamknięta beta. Niestety nie wiemy, kiedy ukaże się pełna wersja, ani czy twórcy mają w planach wypuszczenie edycji anglojęzycznej. Trudno jednak sobie wyobrazić sytuację, w które projekt o takim rozmachu nigdy opuściłby granic Azji.

  1. Civilization Online – oficjalna strona gry