Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 listopada 2014, 15:54

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Dragon Age: Inkwizycja - znamy rozwiązanie niektórych problemów

W Internecie pojawiły się wskazówki pomagające rozwiązać niektóre problemy PC-towej wersji gry Dragon Age: Inkwizycja , związane m.in. z grafiką i sterowaniem. Wkrótce ma także ukazać aktualizacja produkcji nad którą pracuje już deweloper, studio BioWare.

Dragon Age: Inkwizycja - znamy rozwiązanie niektórych problemów - ilustracja #1

20 listopada na polskim rynku zadebiutowała długo wyczekiwana gra cRPG Dragon Age: Inkwizycja (Dragon Age: Inquisition). Produkcja została bardzo ciepło przyjęta, ale nie ustrzegła się błędów. Zespół BioWare poinformował, że pracuje już nad pierwszymi poprawkami, dotyczącymi m.in. przycinania się gry podczas scenek przerywnikowych, czy też lepszym wsparciem myszy i klawiatury. Deweloper zaleca zainstalowanie sterowników AMD Catalyst 14.11.2 w przypadku kart graficznych firmy AMD. Studio współpracuje także z Nvidią nad dedykowanymi sterownikami dla układów „Zielonych”. W międzyczasie można jednak skorzystać z innych rozwiązań, które pojawiły się w Internecie. Wyszczególniono kilka problemów:

  • błędy oznaczone kodami 1603, 997 itd. – wystarczy po prostu zaktualizować sterowniki do najnowszej wersji;
  • problemy graficzne – należy otworzyć edytorem tekstowym plik ProfileOptions_profile (znajdziecie go w katalogu z zainstalowaną grą, domyślnie C:\Uzytkownicy\”nazwa użytkownika”\Dokumenty\BioWare\Dragon Age Inquisition), zmienić każdą wartość na 1 i odpalić grę w niższych ustawieniach graficznych;
  • problemy z myszką – wystarczy wyłączyć nakładkę Origin;
  • problemy DLL – w przypadku wyświetlających się komunikatów „Invalid Cypher” lub „Missing DLL”, trzeba pobrać z zaufanego źródła wymieniony plik.

Dragon Age: Inkwizycja - znamy rozwiązanie niektórych problemów - ilustracja #3Dragon Age: Inkwizycja to najnowsza odsłona uznanej serii gier cRPG produkowanych przez zespół BioWare. Tytuł dostępny jest na konsolach Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360, PlayStation 3 oraz komputerach PC. W produkcji wcielamy się w przywódcę tytułowej Inkwizycji, która musi zatrzymać inwazję demonów.