Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 23 listopada 2014, 13:09

Football Manager Handheld 2015 trafiło na iOS i Androida

Do sprzedaży na App Store i Google Play trafiła gra Football Manager Handheld 2015, czyli najnowsza mobilna odsłona popularnego cyklu menedżerów piłkarskich.

Miłośnicy strategii sportowych mają powody do zadowolenia. Na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android trafiła gra Football Manager Handheld 2015, czyli najnowsza edycja najpopularniejszej marki w tej kategorii.

  1. Football Manager Handheld 2015 na App Store
  2. Football Manager Handheld 2015 na GooglePlay

Gra kosztuje około 40 złotych, co nie jest małą sumą dla produkcji mobilnej, ale w przypadku tego tytułu cenę tłumaczy bogata zawartość i wysoki poziom złożoności, które sprawiają, że produkcja potrafi zapewnić zabawę na całe miesiące.

W Football Manager Handheld 2015 tradycyjnie obejmujemy kontrolę nad klubem piłkarskim i naszym zadaniem jest poprowadzenie go ku sukcesom. W tym celu m.in. werbujemy zawodników, ustalamy im plany treningowe, organizujemy transfery oraz tworzymy taktyki na sam mecz, jak również dbamy o utrzymywanie dobrych kontaktów z mediami. Jednocześnie konieczne jest także zarządzanie finansową stroną całego przedsięwzięcia oraz dbanie o odpowiednie zbilansowanie przychodów oraz wydatków.

W porównaniu z poprzednią odsłoną autorzy wprowadzili wiele ulepszeń. Kompletnie przerobiono dwuwymiarowy silnik odpowiedzialny za symulowanie meczu, czyniąc go bardziej realistycznym oraz ułatwiając analizowanie przebiegu spotkania. Wprowadzono także nową agencję talentów, pozwalającą na śledzenie karier i postępów najbardziej obiecujących zawodników. Zwiększono ponadto liczbę rankingów oraz ich znacznie dla reputacji klubu, dodano nowe, bardziej szczegółowe statystyki opisujące drużyny oraz poprawiono interfejs. Ponadto w trybie My Club użytkownicy mogą teraz przypisywać konkretne role określonym piłkarzom, jak również zapisywać profile każdego sportowa z normalnych rozgrywek do wykorzystania potem w My Club.

Pomimo prostoty oprawy graficznej Football Manager Handheld 2015 jest wymagającym tytułem, a to z powodu ogromu obliczeń jakie musi wykonywać ta aplikacja. Dlatego na niektórych starszych urządzeniach może zostać aktywowany starszy i mniej zaawansowany silnik symulujący przebieg meczów.