Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2014, 16:12

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Battlefield 4, Shadow Warrior, Minecraft) 19/2/14

Dziś piszemy m.in. o aktualizacji 1.7.5 pecetowej edycji Minecrafta, oprawie graficznej Shadow Warrior w wersji na PlayStation 4, debiucie dodatku DLC do Battlefield 4, a także o rozszerzeniach do takich gier jak Need for Speed Rivals, Total War: Rome II czy Company of Heroes 2. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Farming Simulator 2013

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Farming Simulator 2013. Dzieło studia Giants Software można aktualnie nabyć 70% taniej. Produkcja kosztuje obecnie 7,49 euro (ok. 30 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Battlefield 4

Dodatek DLC Drugie uderzenie do gry Battlefield 4 jest już dostępny na wszystkich platformach sprzętowych dla użytkowników usługi Premium. Rozszerzenie oferuje cztery mapy z poprzedniej części (Operacja Metro, Kaspijska Granica, Zatoka Omańska, Operacja Pustynna Burza) do trybu multiplayer. Wszystkie zostały odświeżone i przystosowane pod system Levolution. Gracze, którzy nie wykupili usługi Premium, na premierę dodatku poczekają do 4 marca.

Company of Heroes 2

W serwisie cyfrowej dystrybucji Steam zadebiutowały dwa dodatki DLC do gry Company of Heroes 2. Rozszerzenie German Commander: Close Air Support Doctrine dodaje niemieckiego dowódcę z taktycznym wsparciem powietrznym m.in. ze strony bombowca JU-87 Stuka. Z kolei Soviet Commander: Advanced Warfare Tactics przynosi ze sobą zaawansowane taktyki walki dla Sowietów. Oba dodatki DLC są dostępne za darmo do 22 lutego. Później pobierana będzie za nie bliżej nieokreślona opłata.

Shadow Warrior

Krzysztof Narkowicz ze studia Flying Wild Hog powiedział serwisowi DSOGaming, że polski zespół chce, aby gra Shadow Warrior w wersji na PlayStation 4 działała w rozdzielczości 1080p i 60 klatkach na sekundę. Strzelanina na nowej konsoli firmy Sony ma wyglądać tak, jak na PC przy ustawieniach Ultra. Oczywiście na razie takie są tylko założenia dewelopera i pozostaje trzymać kciuki, że uda mu się je zrealizować. Shadow Warrior to remake gry pod tym samym tytułem, który we wrześniu ubiegłego roku zadebiutował na PC, a w tym roku ma pojawić się także na PlayStation 4 oraz Xboksie One.

Need for Speed Rivals

W serwisach cyfrowej dystrybucji na PC, PlayStation 4, PlayStation 3, Xboksie One oraz Xboksie 360 zadebiutowały dwa dodatki DLC do gry Need for Speed Rivals. W skład pakietu Ferrari Pack wchodzą samochody Ferrari F40 oraz Ferrari F50. Z kolei w ramach Jaguar Pack gracze otrzymali Jaguar C-X75 Prototype oraz Jaguar XJ220. Ceny wahają się w granicach 15-22 złotych (w zależności od wersji dodatku i platformy sprzętowej).

Star Citizen / Kingdom Come: Deliverance

Chris Roberts ze studia Roberts Space Industries ogłosił na oficjalnej stronie internetowej rozpoczęcie współpracy z zespołem Warhorse. Obie ekipy deweloperskie mają dzielić się ze sobą technologią z gier Star Citizen oraz Kingdom Come: Deliverance. W zamierzeniach ma to pomóc jeszcze bardziej dopracować oba produkty – zwłaszcza, że działają na tym samym silniku (CryEngine 3).

Monstrum

O dostanie się do serwisu cyfrowej dystrybucji Steam za pośrednictwem programu Steam Greenlight stara się gra Monstrum autorstwa studia Team Junkfish. Jest to trójwymiarowy survival horror, w którym trafimy na pokład opuszczonego statku. Uwięzieni w nim gracze muszą znaleźć drogę ucieczki, a cały czas ich tropem podąża tytułowe monstrum. Produkcja jest przystosowana do współpracy z okularami Oculus Rift. Jeśli chcecie, by w przyszłości znalazła się w ofercie Steama, możecie zagłosować na „Tak” pod tym adresem. Termin premiery Monstrum jest bliżej nieokreślony.

Minecraft

Studio Mojang pracuje nad aktualizacją 1.7.5 do pecetowej wersji gry Minecraft, pozwalającą na organizowanie minigier we własnym świecie w ramach trybu Minecraft Realms (dostępnego na razie tylko dla szwedzkich graczy). Nadchodząca funkcja została zapowiedziana na poniższym filmie, gdzie możecie zobaczyć jak działa. Wśród minigier znajdziemy Cake Defense 2, Blocks vs. Zombies, The Walls, Autospleef oraz Dash of Doom.

Eutechnyx

Serwis Develop powołuje się na „źródło zaznajomione ze sprawą” i informuje, że brytyjskie studio Eutechnyx (NASCAR ’14) zwolniło 12 pracowników. Część osób przeniesiono do zespołu Ubisoft Reflections. Darren Jobling (prezes Eutechnyx) powiedział, że zwolniono niecałe 10% ekipy, która obecnie liczy sobie 131 członków.

Sega / Atlus

Firma Sega wykupiła Index Digital Media – spółkę dominującą studia Atlus – za ok. 140 milionów dolarów. Do transakcji doszło w listopadzie ubiegłego roku, ale dopiero teraz informacja wyszła na światło dzienne. Działalność Index Digital Media została podzielona na studio Atlus (zajmujące się tworzeniem gier) oraz firmę Index Corporation (skupiającą się na dystrybucji, marketingu i innych działaniach biznesowych).

Total War: Rome II

W ofercie serwisu cyfrowej dystrybucji Steam pojawił się dodatek DLC Beasts of War do gry Total War: Rome II. Rozszerzenie zawiera kilka jednostek do zwerbowania: psy molossyjskie, rzymskich onagerów ciskających ulami, balisty miotające garnkami ze skorpionami lub wężami, katafraktów na wielbłądach, celtyckich ogarów oraz najemnych syryjskich słoni opancerzonych. DLC kosztuje 2,49 euro (ok. 10 zł), a wszelkie szczegóły na jego temat znajdziecie pod tym adresem.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. The Order: 1886 – trailer (PL)
 2. Earth Defense Force 2025 – zwiastun na premierę
 3. Windborne – trailer
 4. Strider – zwiastun na premierę
 5. Company of Heroes 2 – The Aftermath Update – overview
 6. NASCAR ’14 – zwiastun rozgrywki
 7. Rayman Legends – zwiastun na premierę wersji na PS4 i XONE
 8. Metal Gear Solid V: Ground Zeroes – porównanie wersji PS4, XONE, PS3 i X360
 9. Total War: Rome II – Beasts of War DLC trailer
 10. WildStar – dziennik dewelopera #9 – Przygody
 11. Assassin’s Creed IV: Black Flag – Freedom Cry – rozgrywka z komentarzem twórców