Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2020, 17:20

autor: AlexB

Wieloletni producent GTA i radiowy głos DJ-a opuścił studio Rockstar

Jeffrey „Lazlow” Jones nie jest już członkiem studia Rockstar. Jest on znany głównie ze swojej pracy nad grami z serii GTA. Był ich producentem, pisał scenariusze do stacji radiowych oraz wcielał się w rolę ich prezenterów.

W lutym tego roku świat obiegła wiadomość, że Dan Houser, współtwórca marek Grand Theft Auto i Red Dead Redemption, opuszcza Rockstar, z którym był związany ponad 20 lat. Jak się jednak okazuje, nie była to jedyna istotna dla słynnego studia osoba, której życiowa droga rozeszła się z nim w pierwszej połowie tego roku. W kwietniu ekipę „Gwiazd Rocka” opuścił Jeffrey „Lazlow” Jones. Informacja ta znalazła się na jego profilu w serwisie LinkedIn i dopiero teraz została zauważona przez obserwatorów branży (via VG247).

Wieloletni producent GTA i radiowy głos DJ-a opuścił studio Rockstar - ilustracja #1
Jeffrey „Lazlow” Jones pracował w studiu Rockstar przez 19 lat.

Jeffrey „Lazlow” Jones był związany ze studiem Rockstar od 2001 roku. Zajmował się on grami z cyklu GTA, począwszy od „trójki”. Wykorzystywał swoje wcześniejsze doświadczenie radiowe i pomagał w pisaniu scenariuszy do szalonych stacji, takich jak Integrity 2.0 z GTA IV, Chatterbox FM z GTA III i Liberty City Stories czy V-Rock z GTA Vice City i Vice City Stories, a także użyczał głosu ich prezenterom. Zagrał także przerysowaną wersję samego siebie w „piątce”.

Ponadto Jones pracował przy takich produkcjach jak Bully, Max Payne 3, Red Dead Redemption czy Red Dead Redemption 2.

Wieloletni producent GTA i radiowy głos DJ-a opuścił studio Rockstar - ilustracja #2
Miłośnicy GTA V zapewne pamiętają postać prowadzącego talent show Chwała lub Chała, w którego wcielił się Jones.

Jak możemy przeczytać na profilu Jonesa w serwisie LinkedIn, zajmuje się on obecnie kilkoma różnymi projektami. Przygotowuje programy dla Disneya oraz Netflixa, współpracuje ze znanymi i uznanymi filmowcami, a także doradza firmie produkującej gry wideo. Niestety nie wiadomo, o jaką chodzi.

  1. Oficjalna strona firmy Rockstar