Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 grudnia 2020, 12:02

autor: Aquma

Wiedźmin 3 zostanie ulepszony za pomocą moda HD Reworked Project NextGen

Znany polski modder Halk Hogan PL zapowiedział, że w 2021 roku udostępni nową wersję swojego najpopularniejszego dzieła – The Witcher 3 HD Reworked Project. Twórca poinformował przy okazji, że planuje opracować podobną modyfikację do kolejnej produkcji studia CD Projekt RED – gry Cyberpunk 2077.

W SKRÓCIE:

  1. modder Halk Hogan PL zapowiedział nową wersję modyfikacji The Witcher 3 HD Reworked Project;
  2. twórca poinformował też, że planuje stworzyć podobnego moda dedykowanego Cyberpunkowi 2077.

Modder Halk Hogan PL – twórca popularnej modyfikacji The Witcher 3 HD Reworked Project do Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu – poinformował, że pracuje nad zupełnie nową wersją swojego dzieła, w której nazwie pojawi się zwrot „NextGen”. Mod zadebiutuje w 2021 roku i zaoferuje szereg nowych, bardzo szczegółowych obiektów oraz tekstur. Podsumowanie planowanych nowości znajdziecie w poniższym filmie.

Jak widać, zmiany są dość daleko idące i szczerze mówiąc nie we wszystkich przypadkach wydają mi się krokiem we właściwą stronę – o ile np. owoce, warzywa czy podłoga wyglądają zauważalnie lepiej, to niekoniecznie można powiedzieć to samo choćby o dywanach (a w każdym razie nie we wszystkich przypadkach). Oczywiście jest to kwestia wysoce subiektywna i ostatecznie nikt nikogo nie zmusi do zainstalowania moda.

Warto też pamiętać, że studio CD Projekt RED zapowiedziało jakiś czas temu, że Wiedźmin 3 otrzyma next-genową aktualizację, która wzbogaci go m.in. o obsługę ray tracingu.

Co ciekawe, w komentarzu zamieszczonym pod filmem Halk Hogan PL zapowiedział też, że planuje stworzyć podobną modyfikację dedykowaną Cyberpunkowi 2077. Przygotował nawet ankietę, w której pyta, który z projektów gracze chcieliby zobaczyć w pierwszej kolejności. Pozostaje tylko czekać na jej wyniki i efekty pracy moddera.

  1. Mody do gry Wiedźmin 3 – Dziki Gon ładniejszy i wygodniejszy
  2. The Witcher 3 HD Reworked Project v12 – pobierz moda
  3. The Witcher 3 HD Reworked Project – Nexus Mods