Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2021, 20:55

autor: Maycuzai

Wiedźmin spotyka Thorgala na obrazie Rosińskiego

Zobacz obraz przedstawiający Geralta z Rivii i Thorgala, autorstwa samego Grzegorza Rosińskiego. Czyżby dawał nam on znaki na temat nowej gry „Redów”?

Szanse na egranizację komiksów o Thorgalu od CD Projektu RED właśnie wzrosły. W czerwcu pisaliśmy o wizycie Piotra Rosińskiego w siedzibie firmy, a dzisiaj na Twitterze deweloperów pojawiło się zdjęcie z jego ojcem – Grzegorzem Rosińskim, odpowiadającym za rysunki do wspomnianej serii. Obok artysty widać szefa studia, Adama Badowskiego, zaś pomiędzy nimi widnieje drobny prezent od pana Rosińskiego. Jest nim nic innego jak obraz prezentujący Geralta z Rivii na rozstaju z… Thorgalem.

Wczoraj Pan Grzegorz Rosiński odwiedził nasze biuro w Warszawie z wyjątkowym prezentem – obrazem przedstawiającym spotkanie Geralta z Thorgalem. Pan Rosiński wziął również udział w sesji Q&A, podczas której opowiedział o procesie twórczym związanym z ilustrowaniem jednej z najbardziej uwielbianych serii komiksowych w Europie.

Wiedźmin spotyka Thorgala na obrazie Rosińskiego - ilustracja #1
Źródło: Twitter.

Według serwisu Puls Biznesu, odwiedziny Grzegorza Rosińskiego ożywiły nieco giełdowy kurs „Redów”, co ponownie zrodziło spekulacje odnośnie adaptacji perypetii Thorgala. Studio przyznało, że Dziki Gon miał być zakończeniem przygód Geralta, a zatem gra w innym – acz podobnym – uniwersum wydaje się prawdopodobnym posunięciem.

Dodajmy do tego fakt, że po Cyberpunku 2077 studio ma w planach inny wysokobudżetowy projekt. Kto wie, może nawet dostaniemy crossover z przygodami Geralta. Napomknijmy jeszcze, że gra w uniwersum Thorgala nie byłaby nowością – w 2002 roku ukazał się Thorgal: Klątwa Odyna.