Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2021, 12:00

autor: Przemysław Dygas

Thorgal otrzyma adaptację od CD Projekt RED? W sieci pojawiło się tajemnicze zdjęcie

Być może właśnie otrzymaliśmy wskazówkę, jakoby kolejnym projektem CD Projekt RED miał być Thorgal. Wszystko przez jedno zdjęcie umieszczone w sieci.

Aktualizacja:

Studio CD Projekt RED wystosowało komentarz, w którym wytłumaczono kulisy zdjęcia widocznego poniżej.

Nasze studio odwiedzili organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, z którymi pozostajemy od wielu lat w przyjacielskiej relacji. Piotr Rosiński był jednym z członków goszczonej przez nas grupy. Wizyta była czysto kurtuazyjna i nie była związana z produkcją gier wideo.

Oryginalny tekst:

W SKRÓCIE:
  • W sieci pojawiły się plotki, jakoby CD Projekt RED pracowało nad egranizacją Thorgala.
  • Wszystko przez zdjęcie Piotra Rosińskiego, syna rysownika związanego z komiksem, pod siedzibą studia.
  • Na razie brakuje potwierdzenia tych teorii.

Aktualnie uwaga studia CD Projekt RED skupiona jest głównie na Cyberpunku 2077. W ostatnim Q&A dotyczącym zysków z pierwszego kwartału 2021 roku zdradzono, że nad poprawkami do gry pracuje połowa zespołu, który za nią odpowiada. Jednocześnie poinformowano, że reszta pracowników skupia się już na kolejnych dużych projektach. Niestety nie przekazano, o jakie produkcje chodzi. Być może opublikowane właśnie w sieci zdjęcie wskazuje nam jednak, nad czym pracuje studio.

Portal IGN podzielił się fotografią Piotra Rosińskiego stojącego przed siedzibą CD Projekt RED. Wcześniej zdjęcie to pojawiło się także w serwisie Imgur oraz na forum portalu Bankier. Rozbudziło ono wyobraźnię wielu osób, ponieważ jego bohater to syn Grzegorza Rosińskiego, słynnego rysownika odpowiadającego za szatę graficzną komiksu Thorgal. Nie wiadomo, jaki był cel jego wizyty w studiu, a nawet czy rzeczywiście się ona odbyła. Trudno bowiem potwierdzić samą autentyczność zdjęcia. Jeśli jest ono jednak prawdziwe, to może wskazywać na to, jakim projektem aktualnie zajmuje się CD Projekt RED.

 - Thorgal otrzyma adaptację od CD Projekt RED? W sieci pojawiło się tajemnicze zdjęcie - wiadomość - 2021-06-02

Z pytaniem o autentyczność powyższego zdjęcia zgłosiliśmy się do samego CD Projekt. Firma odpowiedziała jedynie, że nie ma żadnego komentarza w tej sprawie.

Co ciekawe, o ewentualnej egranizacji Thorgala spekulowano od dawna. Pytania o zaadaptowanie komiksu kierowano do polskiego studia jeszcze w kwietniu bieżącego roku podczas czatu inwestorskiego. Odpowiedź Piotra Nielubowicza nie zdradzała jednak zbyt wiele.

Zgodnie z ogłoszoną niedawno strategią, w najbliższym czasie zamierzamy skupiać się na produkcjach w uniwersum zarówno Wiedźmina, jak i Cyberpunka.

Czy jednak scenariusz tego rodzaju jest w ogóle możliwy? Trudno odpowiedzieć na takie pytanie, mając za źródło jedynie enigmatyczne zdjęcie. Wiemy jednak, że studio pracuje nad kolejnymi projektami. Wykorzystanie w którymś z nich uniwersum Throgala oznaczałoby z kolei powrót do znanej stylistyki. CD Projekt RED mogłoby znów zabawić się gatunkiem fantasy inspirowanym okresem średniowiecza. Polscy deweloperzy mają już doświadczenie z tego rodzaju settingiem, ponieważ to właśnie on przyczynił się do ich sukcesu przy okazji trylogii Wiedźmin.

W obliczu ostatnich problemów studia, decyzja tego rodzaju mogłaby być bezpiecznym rozwiązaniem. Z jednej strony, zadowoliłaby ona fanów, którzy oczekują powrotu do znanych klimatów. Z drugiej strony, nie oznaczałaby nadmiernej eksploatacji marki Wiedźmin.

Na ewentualne potwierdzenie tych teorii musimy jednak poczekać. Studio zdradziło bowiem, że po sytuacji związanej z przedłużającą się premierą Cyberpunka 2077 zamierza zapowiadać nowe projekty o wiele później. Do tego czasu fani Thorgala mogą żyć nadzieją.