Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2021, 21:50

autor: Maycuzai

Standardowa edycja Battlefielda 2042 na PS5 i XSX|S pozwoli na grę na obu generacjach konsol

Electronic Arts zdecydowało się pozwolić posiadaczom edycji standardowej Battlefielda 2042 dla PS5 i Xboxa Series X|S na rozgrywkę także na PS4 oraz Xboxie One.

Do premiery Battlefielda 2042 pozostało tylko sześć tygodni. Produkcja już na starcie będzie oferować szereg udogodnień pokroju funkcji cross-play czy cross-save. Jej wydawca, Electronic Arts, zdecydował się jeszcze bardziej ułatwić odbiór gry osobom planującym przesiadkę na nowszą konsolę. Choć według wcześniejszego planu cross-genową wersję dla PS5 oraz Xboxa Series X/S – pozwalającą na rozgrywkę również na sprzęcie poprzedniej generacji – miały zapewnić wyłącznie edycje Złota oraz Ultimate, firma postanowiła zawrzeć ją także w standardowym wydaniu gry. Co istotne, oferta dotyczy wyłącznie cyfrowych egzemplarzy tytułu.

Standardowa edycja Battlefielda 2042 na PS5 i XSX|S pozwoli na grę na obu generacjach konsol - ilustracja #1
Źródło: Twitter.

Aktualizacja: EA wyjaśniło, że funkcja Dual Entitlement [w tym wypadku pozwalającą na otrzymanie gry na zeszłą generację, przy zakupie wersji na obecną – dop. red.] będzie dostępna dla Battlefielda 2042 tylko przy zakupie gry w wersji na PS5 bądź Xboxa Series X/S.

Standardowa edycja Battlefielda 2042 na PS5 i XSX|S pozwoli na grę na obu generacjach konsol - ilustracja #2
Wygląda na to, że w przeciwieństwie do poprzednika, premiera Battlefielda 2042 nie okaże się kataklizmem.

Oznacza to, że gracze, którzy zamierzają nabyć PS5 lub Xboxa Series X/S, powinni czuć się komfortowo, kupując dowolną edycję Battlefielda 2042 w wersji dla ich przyszłych konsol, ponieważ zapewni im to dostęp do gry na obu generacjach wybranej rodziny sprzętu – również tej starej. Niestety, nie działa to w drugą stronę, co oznacza, że nabywcy edycji Standardowej w wersji na PS4 lub Xboxa One nie otrzymają upgrade’u.

Warto przypomnieć, że otwarta beta Battlefielda 2042 wystartuje już 8 października, zaś subskrybenci usługi EA Play (zawartej także w Xbox Game Passie) oraz osoby, które złożyły pre-order, już od jutra (od godziny 9:00) mogą zacząć w niej zabawę. Gra ukaże się 19 listopada na PC-tach, Xboxie Series X/S, PS5, a także PS4 i Xboxie One.