Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 stycznia 2013, 19:08

autor: moir

Wiedźmin 3 – pierwsza wskazówka od CD Projekt RED?

Na oficjalnej stronie gry Wiedźmin opublikowana została wiadomość zawierająca grafikę wyraźnie nawiązującą do, niezapowiedzianej dotąd, trzeciej odsłony serii.

Grafika użyta w wiadomości dotyczącej edytora REDkit wyraźnie nawiązuje do kolejnej części gry. - Wiedźmin 3 – pierwsza wskazówka od CD Projekt RED? - wiadomość - 2013-01-15
Grafika użyta w wiadomości dotyczącej edytora REDkit wyraźnie nawiązuje do kolejnej części gry.

O najnowszym narzędziu polskiego studia CD Projekt RED, REDkit, pisaliśmy już wcześniej przy okazji rozpoczynających się wówczas beta-testów. Umożliwająca przeprowadzanie modyfikacji w grze Wiedźmin 2: Zabójcy Królów aplikacja cieszy się wśród fanów niesłabnącą popularnością, a w sieci znaleźć można setki informacji na jej temat. W wiadomości opublikowanej dziś na oficjalnej stronie Wiedźmina twórcy poinformowali o dalszym postępie prac nad programem oraz podziękowali wszystkim biorącym udział w testach za liczny odzew. Największe zainteresowanie wzbudziła jednak zamieszczona przy okazji grafika, wyraźnie nawiązująca do kolejnej części serii.

Jak wiadomo, CD Projekt RED ma zamiar ogłosić swój kolejny duży projekt już 5 lutego. Po ciepłym przyjęciu pierwszego oficjalnego zwiastunu Cyberpunk 2077, wszyscy spodziewają się, że ową tajemniczą grą okaże się właśnie trzecia części przygód Geralta z Rivii. Opublikowana grafika ukazuje rękojeść wiedźmińskiego miecza ozdobioną trzema głowami wilka – nieodłącznego symbolu Gwynbleidda. Autorzy komentują zaistniałą sytuację w charakterystyczny dla siebie sposób:

Jeśli zastanawiacie się co widać na załączonym obrazku – pozostawiamy odpowiedź waszej wyobraźni. :)

Ostateczną odpowiedź poznamy już za kilkanaście dni, choć do tej pory wszystkie znaki wskazują, że to właśnie Wiedźmin 3 jest owym tajemniczym tytułem.