Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 stycznia 2013, 22:06

autor: moir

Cyberpunk 2077 – CD Projekt RED prezentuje pierwszy oficjalny zwiastun

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, polskie studio CD Projekt RED opublikowało dziś pierwszy oficjalny zwiastun swojej najnowszej gry – Cyberpunk 2077.

Kiedy na początku miesiąca przedstawiciele polskiego studia CD Projekt RED poinformowali o rychłej premierze pierwszego zwiastunu swojej najnowszej produkcji Cyberpunk 2077 w sieci zawrzało. Kiedy niespełna kilka dni później opublikowano pochodzące z zapowiadanego materiału screeny, a także podano dokładną datę jego wydania, atmosfera wyraźnie się zagęściła, a napięcie sięgnęło zenitu. Nareszcie oczekiwanie dobiegło końca, a pierwszy oficjalny zwiastun Cyberpunk 2077 ujrzał światło dzienne.

Nareszcie przyjdzie nam poznać zagadkową tożsamość właścicielki tajemniczych oczu. - Cyberpunk 2077 – CD Projekt RED prezentuje pierwszy oficjalny zwiastun - wiadomość - 2013-01-10
Nareszcie przyjdzie nam poznać zagadkową tożsamość właścicielki tajemniczych oczu.

Zaprezentowane, niespełna dwu i pół minutowe wideo, pokazuje kobietę, która za sprawą posiadanych w swym ciele zbyt licznych modyfikacji i cybernetycznych implantów wpada w szał, mordując i niszcząc przy tym wszystko co organiczne do okoła. Regularne siły policji Night City nie mogąc poradzić sobie z tak potężnym indywiduum wzywają na pomoc członka elitarnej jednostki - Psycho Squad, specjalizującej się w zwalczaniu osób, które w podobny amok wpadają na skutek „przedawkowania” wspomnianych już biotechnologicznych ulepszeń. Zakończenie zwiastunu, w którym główna bohaterka przywdziewa gogle łudząco podobne do tych używanych przez funkcjonariusza owej doborowej grupy, pozwala sądzić, że została ona niejako wcielona w jej szeregi.

W zwiastunie pada również tajemniczo brzmiąca informacja mówiąca o kolejnych nowinach, jakie CD Projekt RED podać ma do publicznej wiadomości już 5 lutego. Choć nie podane są żadne konkretne szczegóły, najprawdopodobniej owa zapowiedź odnosi się do zagadkowego „drugiego projektu, mającego doprowadzić do sukcesu o skali kilkakrotnie większej niż Wiedźmin 2”, o którym wspomniał w udzielonym TVN CNBC wywiadzie prezes CD Projekt RED – Adam Kiciński. Najprawdopodoniej mowa tu o nowym Wiedźminie, choć nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone. Interesująca nas wypowiedź pada po pytaniu postawionym w minucie 7:30, aczkolwiek zachęcamy do zapoznania się z całością rozmowy.

Członkowie Psycho Squad to najlepiej wyszkoleni i najgroźniejsi funkcjonariusze w całym Night City. - Cyberpunk 2077 – CD Projekt RED prezentuje pierwszy oficjalny zwiastun - wiadomość - 2013-01-10
Członkowie Psycho Squad to najlepiej wyszkoleni i najgroźniejsi funkcjonariusze w całym Night City.

Przy okazji publikacji pierwszego oficjalnego zwiastunu warto wspomnieć również o jednym z najważniejszych elementów całego uniwersum – braindance. Jest to nowa forma mediów XXI wieku, pozwalająca przeżywać zapis cudzych wspomnień. Skomplikowanych mechanizm umożliwia na dosłowne wejście w cudzą skórę i odczuwanie wszystkich związanych z tym procesem uczuć i emocji. Tanie i powszechnie dostępne rozwiązanie pozwoliło zastąpić ludziom wszelką inna rozrywkę, prawie nikt nie korzysta już z telewizji, kina, muzyki czy gier. Wszechobecna technologia ma także swoją ciemną stronę – obok epokowych wspomnień wielkich odkrywców kwitnie czarny rynek, na którym dostępne są najgorsze rodzaje pamięci – seryjnych morderców. Ich widzowie doświadczają nie tylko brutalności i grozy popełnionych zbrodni, ale także zadowolenia i poczucia spełnienia z nich płynącego. Choć braindance wydaje się przełomowym rozwiązaniem, wciąż istnieje grupa osób odrzucająca oferowane przez niego możliwości, ludzie dla których życie cudzym życiem z pewnością nie jest szczytem marzeń.

Opublikowany dziś zwiastun z pewnością nie tylko odpowiedział na wiele pytań i przypuszczań, lecz także postawił wiele nowych. Pozostaje nam jedynie cierpliwie czekać na kolejne porcje informacji płynące ze strony twórców.

Cyberpunk 2077 to kolejny wielki projekt twórców serii Wiedźmin, studia CD Projekt RED. Gra osadzona będzie w futurystycznym świecie i utrzymana w stylistyce science-fiction. Zarówno całe uniwersum jak i zasady rozgrywki pochodzić będą z popularnego systemu role playing Cyberpunk, którego autor, Mike Pondsmith, aktywnie uczestniczy w prowadzonych pracach. Tytuł powstaje na bazie unowocześnionego silnika Red, znanego z Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Zgodnie z zapowiedziami twórców, gra ukaże się nie wcześniej niż w 2014 roku.