Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 stycznia 2013, 20:25

autor: Ender

Dead Island Riptide – amerykańska edycja kolekcjonerska

Firma Deep Silver zaprezentowała zawartość amerykańskiej edycji kolekcjonerskiej gry Dead Island Riptide. Zestaw nazwany Rigor Mortis zostanie zapakowany w małą podróżną walizkę i poza kodami DLC zawierać będzie także, między innymi, figurkę i otwieracz do butelek.

Do premiery gry Dead Island Riptide, stworzonej przez wrocławskie studio Techland, zostały jeszcze nieco ponad cztery miesiące. Europejską datę debiutu tytułu wyznaczono na 26 kwietnia. Jego producenci zdradzili do tej pory, że pojawi się w sklepach w dwóch wersjach – standardowej oraz specjalnej, zawierającej kody DLC. Jesienią na oficjalnym profilu Dead Island na Facebooku, jej międzynarodowy wydawca firma Deep Silver zapytała się graczy co chcieliby znaleźć w kolekcjonerskim zestawie nadchodzącej gry. Dziś dowiedzieliśmy się jak będzie wyglądał on w Ameryce Północnej i Południowej, a tym samym na jakie bonusy głosowali fani.

Edycja Rigor Mortis

Limitowana edycja nazwana Rigor Mortis dostępna ma być jedynie w wersjach na konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3 i kosztować 79,99 dolarów. W pudełku, będącym miniaturową podróżną walizką, znajdziemy:

  1. specjalne wydanie gry, posiadające alternatywną okładkę, kod DLC oraz cyfrową mapę strategiczną
  2. figurka egzotycznej tancerki zombie
  3. otwieracz do butelek w kształcie odciętej dłoni
  4. kluczyk do domku letniskowego z drewnianym brelokiem

Deep Silver na razie nie potwierdziło czy podobny zestaw pojawi się także po drugiej stronie Atlantyku. Warto dodać, że polska edycja kolekcjonerska może dodatkowo różnić się od ewentualnego europejskiego odpowiednika. Dystrybutorem Dead Island Riptide w kraju jest bowiem firma Techland, która podobnie jak w przypadku pierwszej odsłony tytułu może przygotować dodatkowe niespodzianki i gadżety. Wydawca nie zapomni też o posiadaczach pecetów, którzy również zapewne otrzymają możliwość zakupu kolekcjonerki.

Dead Island Riptide ukaże się na konsolach Xbox 360 oraz PlayStation 3, a także komputerach PC. Bohaterami gry są postacie, które zdążyliśmy poznać w wydanym w ubiegłym roku Dead Island. Z powodu katastrofy statku trafiają oni na wyspę Palanai, spustoszoną przez tropikalny sztorm i opanowaną przez nieumarłych. Na miejscu muszą ponownie walczyć o przetrwanie, zmierzyć się z nieprzyjaznym środowiskiem oraz znaleźć drogę ucieczki.

  1. Zapowiedź Dead Island Riptide - powracamy na Martwą Wyspę
  2. Oficjalna strona serii Dead Island