Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 sierpnia 2012, 15:40

autor: Ender

Rozpoczynają się zapisy na testy narzędzi moderskich dla Wiedźmina 2

CD Projekt RED poinformowało o otwarciu zapisów na beta-testy narzędzi REDkit, które pozwolą na tworzenie modyfikacji dla drugiej części Wiedźmina. Zgłoszenia będą przyjmowana do 30 września tego roku.

W trakcie targów GamesCom, studio CD Projekt RED miało okazję zaprezentować dziennikarzom wczesną wersję narzędzi REDkit, pozwalających na tworzenie modyfikacji dla drugiej odsłony Wiedźmina. Co więcej, producent ogłosił też, że wkrótce rozpoczną się ich zamknięte beta-testy. Zainteresowane osoby mogą się na nie zapisywać do 30 września, na specjalnej stronie internetowej. Chętni muszą podać podstawowe dane, takie jak adres e-mail, imię, nazwisko czy kraj pochodzenia. Oferta jest jednak skierowana do aktywnych moderów, bowiem producent prosi również o podanie linków do własnych produkcji. W październiku zespół CD Projektu wybierze najciekawsze zgłoszenia i skontaktuje się z ich autorami.

REDkit pozwoli na swobodne tworzenie nowych przygód i scenariuszy, rozgrywanych w świecie Wiedźmina. Będą mogły one zawierać rozbudowane nielinearne questy wraz z liniami dialogowymi. Program pozwoli także wprowadzać poważne zmiany do otoczenia gry. Deweloper obiecuje, że opinia testerów będzie miał poważny wpływ na ostateczny kształt aplikacji, ale na razie nie zdradził kiedy planuje udostępnić ją wszystkim graczom.

Prezentacja REDkitu nie była jedyną okazją na targach GamesCom kiedy mówiono o drugiej odsłonie przygód Geralta. W konkursie European Games Award, Wiedźmin 2: Zabójcy Królów zgarnął tytuł najlepszej europejskiej gry roku 2012 oraz nagrody w pięciu innych kategoriach, co ponownie zwróciło oczy branży na polską produkcję. Przypomnijmy jeszcze, że studio RED pracuje w tej chwili nad dwoma grami RPG. Pierwsza to zapowiedziany w maju Cyberpunk, a druga nienazwany jeszcze projekt osadzony w świecie fantasy, którym najpewniej jest trzecia odsłona wiedźmińskiej sagi.