Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 stycznia 2014, 09:06

autor: Góral

Wiedźmin 3: Dziki Gon - RPG studia CD Projekt RED na nowych screenach

Z okazji startu nowego forum studia CD Projekt RED opublikowano trzy screeny z wyczekiwanej gry RPG Wiedźmin 3: Dziki Gon. Dzięki temu po raz kolejny mamy okazję zobaczyć wysoki poziom graficzny nadchodzącej polskiej produkcji, która trafi na konsole PlayStation 4, Xbox One i komputery osobiste.

Studio CD Projekt RED opublikowało trzy kolejne screeny z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, które jak zwykle prezentują się fantastycznie. Otoczenie jest pełne detali, można zaobserwować bogaty system oświetlenia i wysokiej jakości tekstury. Zdecydowanie zapowiada się jedna z ładniejszych gier, zwłaszcza, że obecnie deweloper zajmuje się dopieszczaniem szczegółów, gdyż główna zawartość produkcji jest już ukończona i można ją przejść w całości. A przypominam, że do tej pory nie poznaliśmy nawet przybliżonej daty premiery – ma ona zostać ujawniona w pierwszej połowie bieżącego roku. Studio ma więc sporo czasu na zapięcie wszystkiego na ostatni guzik. Tytuł ukaże się na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach PC.

Wiedźmin 3: Dziki Gon zapowiada się na jedną z najładniejszych gier. - Wiedźmin 3: Dziki Gon - RPG studia CD Projekt RED na nowych screenach - wiadomość - 2014-01-29
Wiedźmin 3: Dziki Gon zapowiada się na jedną z najładniejszych gier.

Nie wiemy, z jakiej wersji pochodzą zaprezentowane materiały graficzne, można jednak podejrzewać, że jest to edycja PC-towa, która według Marcina Iwińskiego, współzałożyciela firmy CD Projekt, będzie najładniejsza, o ile oczywiście posiada się odpowiednio wydajną maszynę. Pomimo tego, deweloper nie przewiduje znaczących różnic graficznych względem urządzeń firm Sony i Microsoft, przy czym celuje na konsolach w animację na poziomie 30 klatek na sekundę (nie wiadomo jeszcze, w jakiej rozdzielczości działać będą te wersje).

Wiedźmin 3: Dziki Gon - RPG studia CD Projekt RED na nowych screenach - ilustracja #2Wiedźmin to seria gier RPG, inspirowana cyklem powieści autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, tworzona przez polskie studio CD Projekt RED. Pierwsza część pojawiła się na komputerach osobistych w 2007 roku. Kontynuacja trafiła na rynek w maju 2011 roku (PC), a wersja na konsolę Xbox 360 ukazała się rok później. Obie odsłony sprzedały się w nakładzie przekraczającym 6 mln egzemplarzy. „Trójka” jest jedną z najbardziej wyczekiwanych produkcji tego roku.

Wiedźmin 3: Dziki Gon - RPG studia CD Projekt RED na nowych screenach - ilustracja #3
Wiedźmin 3: Dziki Gon - datę premiery poznamy w pierwszym półroczu bieżącego roku. - Wiedźmin 3: Dziki Gon - RPG studia CD Projekt RED na nowych screenach - wiadomość - 2014-01-29
Wiedźmin 3: Dziki Gon - datę premiery poznamy w pierwszym półroczu bieżącego roku.