Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 września 2015, 10:17

autor: Góral

Wiedźmin 3: Dziki Gon - na PC sprzedano ponad 1,7 mln egzemplarzy

Firma CD Projekt ujawniła, że do końca czerwca bieżącego roku na platformie GOG aktywowano milion kopii gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Jeżeli doliczymy do tego około 760 tys. posiadaczy produkcji na Steamie, to otrzymamy ponad 1,7 miliona kopii sprzedanych na PC.

PC-towa wersja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon radzi sobie doskonale. - Wiedźmin 3: Dziki Gon na PC z ponad 1,7 mln sprzedanych egzemplarzy - wiadomość - 2015-09-10
PC-towa wersja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon radzi sobie doskonale.

Podczas ogłoszenia wyników finansowych za I półrocze 2015 roku przez firmę CD Projekt okazało się, że Wiedźmin 3: Dziki Gon na platformie GOG Galaxy został aktywowany ponad 700 tysięcy razy. Wynik ten jednak dotyczył tylko pierwszych dwóch tygodni sprzedaży. Polska spółka opublikowała na swojej stronie nowy raport finansowy, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, że do końca czerwca wynik ten został poprawiony o dodatkowe 300 tys. egzemplarzy. Oznacza to, że na samym GOG-u aktywowano milion kopii trzeciego Wiedźmina, ale to nie wszystko. Gdy bowiem zerkniemy na dane w serwisie SteamSpy, odkryjemy, że na Steamie jest już około 760 tysięcy posiadaczy „trójki”. W związku z tym Wiedźmin 3: Dziki Gon na komputerach PC rozszedł się przynajmniej w nakładzie 1,7 miliona egzemplarzy. Należy pamiętać, że produkcja sprzedawana jest także na innych platformach cyfrowej dystrybucji (Originie, Uplay), więc wynik może być jeszcze wyższy.

Sprzedaż gry Wiedźmin 3: Dziki Gon:
  • Do końca czerwca 2015 roku rozeszło się 6 milionów egzemplarzy na konsolach PlayStation 4, Xbox One i komputerach PC
  • W tym samym czasie aktywowano milion egzemplarzy PC-towej wersji na platformie GOG. Według SteamSpy do tego wyniku należy doliczyć około 760 tysięcy kopii gry ze Steama

Całościowa sprzedaż polskiego hitu przekroczyła 6 milionów egzemplarzy, więc prawie jedna trzecia osób skusiła się na komputerowe wydanie. Pamiętajcie jednak, że rzeczone 6 milionów i milion aktywacji na GOG.com to dane na koniec czerwca bieżącego roku. Od tamtej pory minęło kilka dobrych tygodni, więc tak naprawdę dziś wyniki są pewnie jeszcze lepsze.

Najbliższa przyszłość produkcji również maluje się w różowych barwach, gdyż 13 października zadebiutuje pierwsze duże rozszerzenie zatytułowane Serca z Kamienia. Z kolei w przyszłym roku doczekamy się dodatku Krew i wino. Oba projekty mają łącznie zapewnić niemal tyle samo rozgrywki, co cały Wiedźmin 2: Zabójcy Królów.

Wiedźmin 3: Dziki Gon to trzecia pełnoprawna odsłona uznanej serii gier RPG akcji. Jednocześnie jest to pierwsza część, która od razu zadebiutowała nie tylko na komputerach osobistych, ale także na konsolach. Wiedźmin trafił bowiem w 2007 roku wyłącznie na PC-ty, a Wiedźmin 2: Zabójcy Królów najpierw zadebiutował na „blaszakach”, a dopiero po kilkunastu miesiącach pojawił się na Xboksie 360.