Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2009, 12:50

autor: Jiker

Wiedźmin 2 - zobacz nowy film z rozgrywki!

W serwisie YouTube zamieszczony został nowy film z rozgrywki z drugiej odsłony Wiedźmina. Nagranie, pochodzące z zeszłotygodniowych, rosyjskich targów IgroMir, prezentuje m.in. Geralta biegającego po jednej z dostępnych wiosek.

W serwisie YouTube zamieszczony został nowy film z rozgrywki z drugiej odsłony Wiedźmina. Nagranie, pochodzące z zeszłotygodniowych, rosyjskich targów IgroMir, prezentuje Geralta biegającego po jednej z dostępnych wiosek. Widzimy również jak słynny bohater, wykreowany przez Andrzeja Sapkowskiego przeskakuje znajdujące się na jego drodze ogrodzenia oraz walczy w bardzo zręcznościowym stylu z potężnym potworem.

Najprawdopodobniej mamy tu do czynienia z demem, które stanowiło część specjalnego, zamkniętego pokazu gry. W trakcie spotkania zorganizowanego przez rosyjskich wydawców dzieła CD Projekt RED – firm 1C i Snowball Studios – ujawniono kilka interesujących faktów na temat kontynuacji przygód Geralta. Całość, choć nie grzeszy jakością, przedstawia się niezwykle efektownie – wrażenie robi szczegółowość świata gry.

Wiedźmin 2 - zobacz nowy film z rozgrywki! - ilustracja #1

Najważniejsze z już znanych informacji wymieniliśmy w stosownej wiadomości zamieszczonej na naszych łamach przed ośmioma dniami. W skrócie dowiedzieliśmy się, że oficjalna data debiutu gry zostanie ujawniona w przyszłym roku, kampania reklamowa w Rosji rozpocznie się w marcu, a na miesiąc przed wydaniem gry udostępniona zostanie jej wersja demonstracyjna. Na rynek trafi też najprawdopodobniej edycja konsolowa.

Wydawcy potwierdzili również, że produkcja będzie stanowić bezpośrednią kontynuację „jedynki”, która sprzedała się na całym świecie w nakładzie około 1,3 miliona egzemplarzy. Twórcy nie zrezygnują z brutalności i dorosłych wątków, a w szczególności ze scen erotycznych, więc gra ponownie zostanie zakwalifikowana do najwyższych kategorii wiekowych.

Twórcy są pewni, że Wiedźmin 2 zaskoczy nas jakością oprawy graficznej, za której generowanie odpowiedzialny jest autorski RED Engine (o wiele potężniejszy od przestarzałej Aurory, na której hulała część pierwsza). Oglądając zalinkowany wyżej film pamiętajcie jednak, że demo nie powstało na bazie najnowszej wersji gry. Osoby prowadzące pokaz zapewniały zgromadzonych na sali, że finalny build będzie się prezentować jeszcze lepiej.

Jednocześnie przypominamy, że już przed dwoma miesiącami mogliśmy się zapoznać z bardzo wczesną wersją Wiedźmina 2. Mieliśmy wówczas do czynienia z wyciekiem pokazu przygotowanego przez CD Projekt RED dla wewnętrznego użytku.