Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 9 sierpnia 2012, 11:45

autor: Hed

We wrześniu na Steamie pojawią się także programy

Valve poszerzy w przyszłym miesiącu katalog Steama o programy. Pierwsze produkty tego typu pojawią się 5 września. Firma przekonuje, że o oprogramowanie prosili sami gracze, którzy interesują się nie tylko graniem.

We wrześniu na Steamie pojawią się także programy - ilustracja #1
We wrześniu zobaczymy tu także programy.

Firma Valve zapowiedziała, że 5 września na Steamie pojawią się pierwsze programy użytkowe. Nie wiadomo jeszcze, o jakie dokładnie oprogramowanie chodzi, bo producent nakreślił tylko ogólną specyfikę tego nowego dodatku do katalogu platformy: „od kreatywności po produktywność”. Mark Richardson, jeden z pracowników Valve, twierdzi, że czterdziestomilionowa społeczność Steama interesuje się czymś więcej niż tylko graniem.

Aplikacje, jakie trafią na popularną platformę będą mogły korzystać z modułu Steamworks, gwarantującego dostęp do zapisywania danych w chmurze oraz automatycznych aktualizacji. Ponadto, producenci softu mogą zgłaszać swoje produkty za pośrednictwem platformy Greenlight, która ma pomóc w publikacji ciekawych tytułów na Steamie. To oznacza, że raczej na pewno otrzymamy regularny dopływ nowego oprogramowania.

W ciągu ostatnich 9 lat na Steamie zadebiutowało wiele ważnych tytułów, na które czekali gracze z całego świata. Teraz dołączą do nich programy użytkowego różnego typu. Valve twierdzi, że to naturalna kolej rzeczy i propozycja samej społeczności. Rzeczywiście gracze koncentrują się nie tylko na graniu – są też ludźmi wyjątkowo kreatywnymi. Udowadnia to chociażby popularność wypuszczonego niedawno edytora filmów Source Filmaker.

  1. Oficjalna strona Steam
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.