Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2014, 09:29

Watch Dogs zostało ozłocone - nie będzie kolejnej obsuwy

Firma Ubisoft ogłosiła, że gra Watch Dogs otrzymała złoty status i powędrowała do tłoczni. Oznacza to, że aktualny termin premiery – wyznaczony na 27 maja – nie jest już w żaden sposób zagrożony.

Wszyscy, którzy wstrzymywali oddech, spodziewając się, że siedem miesięcy to za mało i Watch Dogs czeka jeszcze jedna obsuwa, mogą w końcu wypuścić powietrze. Długo oczekiwane dzieło firmy Ubisoft zostało właśnie ozłocone i trafiło do tłoczni, by następnie powędrować na półki sklepowe. Oznacza to, że aktualną datę premiery zmienić mógłby tylko kataklizm... albo jakiś hakerski sabotaż ze strony Aidena Pearce’a. Trzecioosobowy sandbox z akcją osadzoną w futurystycznym Chicago znajdzie się zatem w sprzedaży za niecałe dwa tygodnie – 27 maja bieżącego roku. Dotyczy to wersji na komputery osobiste oraz konsole starej (Xbox 360, PlayStation 3) i nowej generacji (Xbox One, PlayStation 4). Wyjątkiem jest edycja przeznaczona na Wii U, która zadebiutuje jesienią.

Aidenowi do twarzy ze złotem. - Watch Dogs zostało ozłocone - nie będzie kolejnej obsuwy - wiadomość - 2014-05-15
Aidenowi do twarzy ze złotem.
Watch Dogs w skrócie:
  • Twórcy: różne studia z Ubisoft Montreal na czele
  • Gatunek: sandboksowa gra akcji z widokiem TPP
  • Realia: quasi-cyberpunkowe Chicago (niedaleka przyszłość)
  • Platformy sprzętowe: PC, X360, PS3, XOne, PS4, WiiU
  • Termin premiery: 27 maja 2014 (nie dotyczy wersji na WiiU)

Warto przypomnieć w tym miejscu, że Watch Dogs jest dostępne w aż dziewięciu różnych wydaniach – a i tak nie jest to pełna liczba, bo nie zawierają się w niej rozmaite ekskluzywne dla poszczególnych sklepów edycje. Ceny najbardziej podstawowej i najtańszej wersji zaczynają się od 114,90 zł (szczegóły na temat ofert znajdziecie w naszej porównywarce cenowej), a nawet ona oferuje w wybranych sklepach drobne dodatki do gry. Natomiast dla kolekcjonerów przygotowano nie jedną, a dwie specjalne edycje – Vigilante i Dedsec. Co ciekawe, nie ma wydania, które oferowałoby wszystkie bonusy (choćby te fizyczne), toteż najbardziej zagorzałym fanom Aidena Pearce’a przyjdzie nabyć kilka pudełek z omawianą produkcją.

Przypomnę jeszcze, że Watch Dogs ukaże się w naszym kraju nakładem polskiego oddziału firmy Ubisoft i otrzyma kinową lokalizację (przetłumaczone zostaną napisy). Na koniec polecam Waszej uwadze opublikowany niedawno, prawie 10-minutowy zwiastun, w którym twórcy opisują i pokazują, czym jest ich dzieło (film widnieje poniżej).

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej