Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 kwietnia 2014, 11:40

autor: luckie

Watch Dogs – multiplayer w akcji na nowym gameplayu

Do sieci trafił 8-minutowy gameplay z multiplayera w Watch Dogs. W nowej grze akcji studia Ubisoft Montreal aktywności wieloosobowe będą się przeplatały z trybem solowym. Gracze będą mogli wzajemnie się hakować, rzucać wyzwania przy użyciu aplikacji mobilnej oraz brać udział w rozgrywkach drużynowych.

Studio Ubisoft Montreal zaprezentowało nowy gameplay z Watch Dogs ukazujący rozgrywkę wieloosobową. W ciągu ośmiu minut pokazano, jak wygląda hakowanie i bycie hakowanym przez innych graczy, korzystanie z mobilnej aplikacji towarzyszącej do rzucania wyzwań znajomym oraz starcie dwóch drużyn w trybie Competitive Decryption Combat. Omawiany film znajdziecie poniżej:

Watch Dogs w skrócie
  1. Producent: Ubisoft Montreal
  2. Gatunek: gra akcji
  3. Cechy szczególne: zabawa w hakowanie w dużym, otwartym świecie, przeplatanie się single- i multiplayera
  4. Platformy docelowe: PC, PS4, XONE, PS3, X360, Wii U
  5. Data premiery: 27 maja 2014 roku (PC, PS4, XONE, PS3, X360), lato 2014 roku (Wii U)

Podczas gdy wiele gier akcji wyraźnie wyodrębnia tryby sieciowe od kampanii dla jednego gracza, w Watch Dogs oba rodzaje rodzaje zabawy będą się przeplatały. Spacerując po wirtualnym Chicago przyszłości, w dowolnym momencie będziemy mogli wejść w interakcję z innym graczem za sprawą kontraktów hakerskich. Jeśli podczas przemierzania ulic miasta zobaczymy komunikat, że jesteśmy namierzani przez innego użytkownika, będzie trzeba jak najszybciej go zidentyfikować i zlikwidować (lub chociaż przepłoszyć). Sukces zapewni dodatkowe punkty rozwoju postaci w trybie kampanii.

Watch Dogs podąży popularnym trendem wykorzystywania aplikacji towarzyszących do zabawy zdalnej. Przy pomocy urządzenia mobilnego będzie się dało rzucić wyzwanie innemu graczowi. Na filmie widzimy, jak grający stara się ukończyć próbę czasową, podczas gdy użytkownik tableta, mający kontrolę nad całym miastem, usiłuje mu w tym przeszkodzić.

Aplikacja towarzysząca pozwoli rzucić wyzwanie osobie grającej na większym ekranie - Watch Dogs – multiplayer w akcji na nowym gameplayu - wiadomość - 2014-04-24
Aplikacja towarzysząca pozwoli rzucić wyzwanie osobie grającej na większym ekranie

Trzecim prezentowanym trybem jest Competitive Decryption Combat. Dwie drużyny mają rywalizować w nim ze sobą o zdobycie i odszyfrowanie ważnych danych. Uprzykrzać życie przeciwnikom będzie się dało nie tylko przy użyciu ognia ciągłego, lecz także hakując interaktywne elementy otoczenia – wysuwając i chowając osłony, zastawiając pułapki i manipulując ruchem drogowym.

Do wszystkich tych aktywności będzie można przystąpić z pozycji kampanii głównej, bez konieczności logowania się do odrębnego trybu gry. Nic zatem nie stanie na przeszkodzie, by w przerwach pomiędzy misjami głównymi, pobawić się z innymi graczami. Jeśli jednak ktoś preferuje samotną rozgrywkę, będzie mógł zupełnie wyłączyć opcje sieciowe.

  1. Cztery godziny z Watch Dogs - testujemy głównego pretendenta do tytułu gry roku
  2. Oficjalna strona internetowa gry Watch Dogs