Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2011, 18:00

autor: Daniel "Soviet" Kłosiński

War of the Roses - nowa gra akcji od Paradox Interactive

War of the Roses to nowa gra akcji, tworzona przez studo Fatshark. Projekt zwany wcześniej jako Project Postman rzuci nas w sam środek średniowicznych bitew.

Paradox Interactive wyjawiło co kryje się pod ogłoszonym w maju tego roku roboczym tytułem Project Postman. Nowa nazwa tej produkcji to War of the Roses. Będzie to drużynowa gra akcji, nastawiona na rozgrywki multiplayer, umieszczona w realiach XV-wiecznej Anglii.

Produkcją zajmuje się Fatshark, odpowiedzialne wcześniej za Bionic Commando Rearmed 2 czy Hamilton’s Great Adventure. W pierwszych zapowiedziach War of the Roses jawi się jako gra podobna do serii Mount & Blade. Nasz rycerz zostaje rzucony w wir walki wręcz, gdzie masy pikinierów, włóczników, toporników i łuczników tylko marzą o tym by zamienić bohatera w zgrabną kupkę zakrwawionej blachy. Nie od razu jednak dosiądziemy rumaka bojowego - zaczniemy jako słaby giermek. Kolejne zwycięstwa pozwolą odblokować lepsze uzbrojenie i poprawić umiejętności.

Poza kampanią singleplayer w War of the Roses znajdziemy rozbudowany tryb dla wielu graczy, gdzie ważna będzie koordynacja i gra zespołowa. Jak napisano w informacji prasowej - „nowa gra od Paradox Interactive i Fatshark po prostu zamorduje nas toporem bojowym”. Trzymamy twórców za słowo. Premiera planowana jest na przyszły rok.

Rys historyczny. Wojna Dwóch Róż to walka o władzę w Anglii, stoczona w latach 1455-1485 przez rodziny Yorków i Lancasterów. W wyniku wojennej zawieruchy władzę zdobyła rodzina Tudorów. Gdzie dwóch się bije...