Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 marca 2017, 19:14

autor: Góral

Wałęsa. Człowiek z Pixeli - pierwsze konkrety prosto od dewelopera

Powstaje gra platformowa Wałęsa. Człowiek z Pixeli ze słynnym polskim politykiem w roli głównej. Postanowiliśmy się dowiedzieć o niej czegoś więcej u samego źródła - Kordiana Ronnberga.

Wałęsa. Człowiek z Pixeli - pierwsze konkrety prosto od dewelopera - ilustracja #1

Być może natknęliście się w ostatnich dniach na informacje o grze Wałęsa. Człowiek z Pixeli. Ma to być dwuwymiarowa platformówka, w stylu starych części serii Super Mario, której głównym bohaterem będzie tytułowy Lech Wałęsa – znany wszem i wobec polityk i były prezydent naszego kraju. Temat jest bardzo ciekawy, więc postanowiliśmy skontaktować się z twórcą tego projektu – Kordianem Ronnbergiem – by zasięgnąć nieco więcej szczegółów. Oto, co udało nam się ustalić:

„Gra swobodnie będzie odnosić się do wydarzeń politycznych, stanowiąc silne nawiązanie do franczyz Legend of Zelda, Mario Bros, Mega Man, Sonic the Hedgehog oraz zapomnianej już nieco gry Dizzy.

Docelową platformą jest PC, a data ukończenia jest dla mnie samego zagadką. Dużo zależy od tego, czy projekt uzyska finansowe wsparcie, które pozwoliłoby mi wejść we współpracę z programistą bądź też kończyć spokojnie grę w pojedynkę, bez martwienia się o to, co wrzucić w tym czasie do garnka. Plany wydawnicze są natomiast ściśle podporządkowane kwestiom prawnym, związanym z użyciem wizerunku Lecha Wałęsy. Jestem na etapie kontaktowania się w tej sprawie z jego rodziną.

Pierwsze testy i fragmenty gameplayu zamierzam pokazać na tegorocznym festiwalu Pixel Heaven, na który wczoraj zostałem zaproszony.”

Na powyższym zwiastunie obejrzycie rozgrywkę, która faktycznie pokrywa się z inspiracjami Kordiana Ronnberga. Prawdę powiedziawszy, jeżeli chodzi o mechanikę, nie ma co oczekiwać cudów, gdyż szykuje się platformówka klasyczna do bólu. Niemniej tematyka podjęta przez dewelopera z pewnością jest bardzo intrygująca. Zobaczymy jak potoczą się negocjacje z rodziną Wałęsy i czy projekt w ogóle dojdzie do skutku.